Odhaleniu novej generácie Apple Watch Series 7 predchádzali veľké očakávania. Po niekoľkých rokoch sme sa konečne mali dočkať zmeny dizajnu, ktorý sa mal viac priblížiť ostatným zariadeniam z jablkového portfólia. Opak sa však stal pravdou a väčšina komunity ostala sklamaná. Pravdepodobne ale budem hovoriť za viacero užívateľov ak poviem, že Apple by malo v prvom rade zapracovať na výdrži batérie.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 priniesli potichu inováciu, ktorá rieši azda najväčší problém týchto hodiniek

Napriek všetkým odhadom sme sa v porovnaní s minulou generáciou dočkali iba niekoľkých minoritných obmien. Okrem väčšieho displeja s tenšími rámčekmi nie je v modeloch Series 7 prakticky nič nové. A ak máte veľké očakávania od Apple Watch Series 8, všetko nasvedčuje tomu, že ani v tomto prípade nepôjde o žiadny veľký upgrade.

Výdrž batérie je kľúčová

Podľa mnohých analytikov by sme v najbližšom čase nemali v hodinkách Apple Watch očakávať žiadne nové zdravotné senzory. Dôvodom je fakt, že spoločnosti môže trvať roky kým vyvinie nové súvisiace technológie. Na merač telesnej teploty alebo ukazovateľ hladiny cukru v krvi by sme tak s najväčšou pravdepodobnosťou mali zabudnúť.

Apple Watch

Niektorým používateľom (najmä tým, ktorí svoje zariadenia aktualizujú každý rok) sa najnovšie modely hodiniek Apple Watch môžu zdať nudné. S týmto tvrdením v podstate aj súhlasím, no na druhú stranu pre iných záujemcov sa tieto „drobnosti“ môžu zdať ako významné. Čo by však určite potešilo každého majiteľa Watch, je dlhšia výdrž batérie.

Viac funkcií = väčšia spotreba 

Od prvej generácie hodiniek Apple Watch spoločnosť sľubuje 18-hodinovú výdrž batérie. To síce zaručuje, že zariadenie môže byť zapnuté celý deň, ale batéria pravdepodobne nevydrží dlhšie. V priebehu nových modelov sme sa ale žiadnych výrazných zmien v tomto smere nedočkali.

Apple Watch

Apple Watch už dávno neslúžia iba ako predĺžená ruka pre váš iPhone. Vďaka jablkovým hodinkám je možné sledovať spánok, uskutočňovať hovory, trénovať alebo sledovať telesné a zdravotné funkcie. Nevýhodou ale je, že ak toto všetko robíte, pravdepodobne ich budete musieť dobíjať minimálne raz denne.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 - čo všetko ponúka nová generácia hodiniek?

Ak teda Apple neplánuje pridať do hodiniek žiadne nové senzory ani výrazne obmeniť ich vizuálny koncept, jediné čím môže aktuálnych majiteľov upútať je výdrž batérie. Series 7 síce podporujú rýchle nabíjanie, ale mať väčšiu batériu aby ste sa o ňu nemuseli starať, by bolo určite lepšie.

Aký názor máte na nové Apple Watch vy? Privítali by ste radšej zmenu dizajnu alebo väčšiu batériu? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here