Spoločnosť Apple pracuje hneď na niekoľkých nových senzoroch, ktoré by sa mali objaviť v nadchádzajúcich generáciách Apple Watch. V nových hodinkách by sme sa mali dočkať monitorovania telesnej teploty a ďalších noviniek. Množstvo vychytávok sa však odkladá na budúce modely, nakoľko potrebné technológie sú stále v štádiu vývoja.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 sa konečne rozlúčia s predajom. Aká je budúcnosť jablkových hodiniek?

Apple údajne pracoval na aktualizovanom senzore pre hodinky Apple Watch, ktorý dokáže určiť či má používateľ vysoký krvný tlak. Túto informáciu sme vám priniesli ešte minulý rok, avšak pri testovaní sa objavili problémy s presnosťou, ktoré donútili spoločnosť túto novinku odložiť.

Funkcia údajne dokáže používateľom povedať, či majú hypertenziu, no neposkytuje konkrétne hodnoty systolického a diastolického tlaku. Spoločnosť Apple na tejto funkcii pracuje už najmenej štyri roky, ale pravdepodobne nebude hotová skôr ako v roku 2024 alebo 2025.

Merač glukózy či krvného tlaku sa odkladá

Niekoľkokrát sme avizovali taktiež práce na neinvazívnom monitorovaní glukózy v krvi. Táto funkcia sa však taktiež odkladá na neurčito, pričom Apple nešpecifikovalo potenciálny dátum jej príchodu. Spoločnosť medzitým diskutovala o zlepšení podpory glukomerov tretích strán v hodinkách Apple Watch a v aplikácii Zdravie v iPhone, aby pomohla používateľom s cukrovkou.

Zdroj: Apple

V najbližšom období by sme mali byť svedkami nových funkcií pre spánok, fitnes a správu liekov v aplikácii Zdravie v iPhone. Apple ešte tento rok plánuje pridať do hodiniek Apple Watch snímač telesnej teploty, pričom táto funkcia má pôvodne pomôcť pri plánovaní plodnosti. Budúce modely hodiniek Apple Watch by mohli určiť, či má používateľ vyššiu telesnú teplotu ako je bežné aj keď je nepravdepodobné, že by zobrazovali presné meranie.

V rámci systému watchOS 9 plánuje spoločnosť Apple vylepšiť existujúcu funkciu detekcie fibrilácie predsiení o novú schopnosť. Tá by mala merať, ako dlho je človek v stave fibrilácie predsiení počas určitého obdobia. Aké novinky prinesie nová systémová aktualizácia sa dozvieme už o dva mesiace, počas konferencie WWDC 2022.

Prečítajte si tiež  Návod: Zapnite si optimalizované nabíjanie batérie na Apple Watch. Spomalíte jej starnutie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.