Okrem menších aktualizácií týkajúcich sa zabezpečenia sa gigant z Cupertina postaral aj o sprístupnenie nových beta verzií svojich operačných systémov. Niektorí používatelia sa však sťažujú na problémy s inštaláciou macOS Sonoma na svoje počítače Mac.

Zdá sa, že štvrtá beta verzia operačného systému macOS 14 Sonoma so sebou priniesla aj niekoľko komplikácií. Na fórach portálu MacRumors, ako aj na Reddite, sa vyskytlo množstvo príspevkov, ktoré všetko podrobne opisujú.

Niektorí používatelia sa stretli s chybou, kedy sa im po inštalácii beta verzie zobrazila čierna obrazovka a zariadenia jednoducho prestalo pracovať. Na obrazovke sa následne ukázal iba kurzor myši, no okrem toho na nej nič nebolo.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple vydala macOS Ventura 13.5. Aktualizácia je zameraná na bezpečnosť

Nová beta macOS Sonoma spôsobuje poriadne problémy

Medzi ovplyvnené Macy zatiaľ patria 14″ MacBook Pro M2, MacBook Air M1 a MacBook Pro M1 Max. Nie všetci beta testeri majú s aktualizáciou problémy, no aj napriek tomu z vlastnej skúsenosti používatelia neodporúčajú túto aktualizáciu inštalovať.

aktualizácia macOS Sonoma
Zdroj: MacRumors

Niektorí ľudia hlásia, že s aktualizáciou beta verzie nemali žiadne ťažkosti, takže nie je zrejmé, čo je príčinou.

Jeden z používateľov povedal, že problém vyriešil tým, že prešiel do režimu obnovy a znova nainštaloval beta verziu. Iný mal úspech s opakovaným reštartom, takže je viac než jasné, že problém nie je špecifikovaný.

Ak sa chcete zapojiť do beta testovania, Apple hovorí že tak môžete učiniť na vlastné riziko. Kalifornský gigant navyše odporúča, že beta verzie systémov by ste nemali inštalovať na svoje primárne zariadenie. Pokiaľ ale máte nejaký starší Mac, ktorý pravidelne nepoužívate na prácu či do školy, vyskúšať si ho samozrejme môžete.

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -