Apple do systému iOS už čoskoro zavedie novú funkciu, vďaka ktorej sa dočkáme väčšieho prepojenia iPhonu s headsetom pre virtuálnu a rozšírenú realitu. V novej beta verzii iOS 17.2 totiž pribudla vychytávka, ktorá umožňuje používateľom iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max snímať priestorové „Spatial Video“, ktoré je kompatibilné s budúcim headsetom Apple Vision Pro.

O tieto novinky sa postaral známy leaker vystupujúci pod menom AaronP613, ktorý zazdieľal svoje zistenia v príspevkoch. Video, ktoré bude následne možné prehrať priamo na headsete sa sníma v rozlíšení 1080p a 30 fps, pričom jedna minúta videa zaberie okolo 130 MB pamäte ma iPhone. Navyše budete potrebovať ten najnovší model.

Priestorové videá, ktoré budú natočené na iPhone 15 Pro / Pro Max, bude možné prehrať aj na iPhone, no v tomto prípade budú vyzerať ako bežné videá bez priestorovej perspektívy.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Priestorové videá sú označené slovom “Spatial”, čo znamená, že ich môžete na zariadení Vision Pro vidieť v 3D.

Funkcia priestorových videí však nie je jedinou vychytávkou, ktorá dorazí v rámci aktualizácie iOS 17.2. Apple totiž plánuje rozšíriť kategórie pre svoj digitálny obchod App Store.

V App Store sa v karte Aplikácie objavila nová navigačná lišta, ktorá vám umožňuje prezerať si rôzne kategórie aplikácií ako sú Zábava, Vzdelávanie, Fotografie a podobne.

Tieto kategórie sú rovnaké ako tie, ktoré nájdete v dolnej časti karty pod možnosťou “Prehliadať kategórie”. Podobný redizajn sa týka aj kategórie Hry.

Apple zatiaľ oficiálne nestanovil dátum príchodu aktualizácie iOS 17.2 no podľa doterajších zistení by sme sa ho mali dočkať v prvej polovici decembra. Systém sa momentálne ešte stále nachádza v štádiu beta testovania.

Prečítajte si tiež  Lacnejšia verzia Apple Vision Pro príde o túto dôležitú vychytávku
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -