Náhlavná súprava Apple Vision Pro je prezentovaná ako revolučný produkt, ktorý navždy zmení náš pohľad na spotrebnú elektroniku. Hoci je v mnohých ohľadoch roky pred konkurenciou, jej problémom v predajoch môže byť vysoká cena. Apple však chystá riešenie, ktorým uspokojí aj menej náročných záujemcov.

Spoločnosť Apple plánuje dostupnejší VR/AR headset pre bežných zákazníkov, ktorý zaujme najmä nižšou cenovkou. Gigant z Cupertina však v snahe znížiť cenu, bude musieť zaviesť aj niekoľko kompromisov. Tejto téme sa pozrel bližšie na zúbok známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku.

Podľa vnútorných diskusií chce Apple dosiahnuť nižšie výrobné náklady, aby mohol výsledný produkt ponúkať od 1 500 do 2 500 USD. V porovnaní s momentálnou cenovkou Apple Vision Pro, ktorá je stanovená na 3 500 USD sa bude jednať takmer o polovičné zrezanie ceny. Aby to však Apple dosiahol, musí obmedziť hardvérové komponenty.

Apple Vision Pro dostane cenovo dostupnejšiu verziu

Pôvodne sa predpokladalo, že tieto obmedzenia by zahŕňali použitie procesora z iPhonu namiesto procesora Apple Silicon z počítačov Mac, ako aj nižšie rozlíšenie displeja. Nové odhady však naznačujú, že Apple by mohol úplne vynechať displej EyeSight viditeľný zvonku.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Displej EyeSight je navrhnutý tak, aby ukazoval ľuďom okolo používateľa obraz jeho očí, čo by im umožňovalo vidieť kam sa v danej chvíli pozerá, aj keď má na očiach Apple Vision Pro. Dopomáha tomu systém integrovaných kamier vo vnútri súpravy, ktorý sleduje pohyby očí.

Spoločnosť Apple prezentovala túto funkciu ako spôsob, ktorým môže používateľ udržiavať sociálny kontakt pri používaní headsetu. My sa však pýtame – je to skutočne nutné?

Apple Vision Pro 2 zapracuje na nedostatkoch prvej generácie

Okrem vynechania displeja by sa mohol znížiť aj počet externých kamier a senzorov. Lacnejšia verzia headsetu však nie je jediným produktom, na ktorom Apple pracuje.

Kalifornská spoločnosť sa podľa informácií pustila do vývoja druhej generácie Apple Vision Pro s niekoľkými kľúčovými zmenami. Jednou z nich bude zníženie hmotnosti. Podľa testerov je totiž súčasný produkt priťažký.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Súčasný model váži približne jeden kilogram, čo môže byť dosť veľký problém. Táto hmotnosť sa ukázala ako príliš veľká pre niektorých ľudí a to dokonca aj po krátkom použití. Recenzenti a vývojári sa v dôsledku toho sťažujú na bolesti krku a nekomfort pri používaní.

Okrem váhy zariadenia sa gigant z Cupertina chce zamerať aj na jednoduchšie napájanie, ktoré je momentálne riešené vo forme externej batérie. Cieľom spoločnosti je preto odstránenie káblov a zakomponovanie internej batérie priamo do zariadenia. Tu však narážame na ďalší paradox, nakoľko týmto krokom sa opäť môže zvýšiť jej váha.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Headset Apple Vision Pro dokáže prepínať obnovovaciu frekvenciu: Zariadenie bude mať 3 režimy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -