Apple včera vydalo svoju piatu hlavnú aktualizáciu operačného systému ‌macOS Ventura‌, ktorý bol spustený v októbri minulého roka. Aktualizácia ‌‌‌‌macOS Ventura‌‌‌ 13.5 bude zároveň jedným z posledných updatov, ktorý dorazí v rámci cyklu tejto generácie.

Napriek tomu, že aktualizácia neprináša žiadne nové funkcie alebo vychytávky, vývojári spoločnosti Apple ju odporúčajú nainštalovať všetkým používateľom. Update totiž opravuje niekoľko dier v zabezpečení systému, ktoré môžu byť nebezpečné.

Výrobca upozorňuje, že niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch, alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Aktualizácia macOS Ventura na počítači iMac M1
Zdroj: Apple

Podľa spoločnosti Apple aktualizácia ‌macOS Ventura‌ 13.5 obsahuje dôležité aktualizácie zabezpečenia a opravy chýb. V poznámkach k vydaniu sa však nenachádzajú žiadne bližšie informácie o tom, aké chyby boli opravené.

Už čoskoro sa dočkáme vydania novej aktualizácie macOS Sonoma, ktorú nám kalifornský gigant predstavil počas júnovej konferencie WWDC 2023. Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Ak používate iCloud kľúčenku pre uchovávanie hesiel, určite vás poteší táto novinka

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -