Ešte pred časom sme boli svedkami analytických predpokladov, ktoré hovorili o 5G modeme z produkcie spoločnosti Apple. Teraz sa však zdá, že gigant z Cupertina na tieto plány zanevrel. Nasvedčuje tomu fakt, že Apple predĺžil svoju licenčnú zmluvu na modemové čipy s dodávateľom Qualcomm až do marca 2027.

Táto zmluva je jasným dôkazom toho, že firma naďalej plánuje používať modemy Qualcomm v niekoľkých budúcich generáciách iPhonov. Kontrakt bol pôvodne platný do roku 2025, no Apple ho z interných dôvodov predĺžil o ďalšie dva roky.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple odsúva plány na svoj vlastný 5G čip

Spoločnosť Apple sa už dlhšie snažila vyvinúť svoj vlastný modemový čip 5G, čím by sa jej viac rozviazali z hľadiska závislosti na dodávateľoch. Problémom však bolo, že Apple narazil na množstvo prekážok a omeškaní v tomto procese.

V novembri 2023 sme sa z informácií analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg dozvedeli, že spoločnosť Apple odsunula svoj plán na dokončenie modemového čipu na koniec roka 2025, alebo rok 2026. Teraz je jasné, že tento termín sa posunie minimálne do roku 2027.

Očakáva sa, že modely iPhone 16 Pro a Pro Max, ktoré budú uvedené na trh na jeseň 2024, budú používať modem Snapdragon X75 od spoločnosti Qualcomm s lepšou agregáciou operátorov a úspornejším vysielačom. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie do budúcna.

Prečítajte si tiež  Kašlite na 5G: Apple vo veľkom pracuje na 6G technológii. Vieme, kedy sa jej dočkáme v praxi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -