Hodinky Apple Watch sa často stávajú hlavnými aktérmi v príbehoch, v ktorých sa postarali o záchranu života vďaka svojim zdravotným funkciám. Posledný príbeh je však o niečo bizarnejší. Profesionálnemu potápačovi a vyhľadávačovi kovov sa vďaka detektoru podarilo vyloviť z jazera viac ako 200 kusov stratených hodiniek Apple Watch.

Profesionálny vyhľadávač kovov Darick Langos uviedol, že hodinky Apple Watch sa nečakane stali významnou súčasťou jeho práce. Pri svojich potápačských výpravách v oblasti Chain O’ Lakes v americkom Illinois objavil už viac ako dve stovky jablkových hodiniek.

Apple Watch ako potopený poklad na dne jazera

Podľa správy portálu Shaw Local News, Langos počas rokov objavil mimo hodiniek Apple Watch aj iné zariadenia od Apple. Na zozname sa objavilo aj množstvo iPhonov, zlatých prsteňov, dioptrických okuliarov a iných predmetov. Hodinky Apple Watch sú medzi nálezmi najbežnejšie a podľa Langosa sú na nich takmer vždy pôvodné originálne remienky.

Na uvedenom obrázku je vidieť, že väčšinou ide o športové remienky Apple. Väčšina nájdených hodiniek Apple Watch je stále funkčná a no ich vrátenie majiteľom býva komplikované. V prípade, že sa nálezcovi podarí na hodinky poslať správu s výzvou “zavolaj na toto číslo”, ktorá sa prepošle na majiteľov mobil, dokáže ich vrátiť.

V prípade, že chodíte plávať s vašimi Apple Watch aj vy, uistite sa, že sú pevne zapnuté a nemôžu sa vám vyšmyknúť z ruky. V opačnom prípade môžete skončiť podobne, ako stovky majiteľov, ktorí o svoje zariadenia prišli.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 3 s microLED displejom možno vôbec neprídu. Tu je dôvod prečo

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -