Zdá sa, že tretia generácia prémiových hodiniek Apple Watch Ultra je v ohrození. Spoločnosť OSRAM, ktorá je jedným z dodávateľov Apple oznámila, že plánuje zmeniť svoju stratégiu v oblasti microLED po tom, čo zastavila jeden zo svojich kľúčových projektov. Po zverejnení správy klesli akcie spoločnosti o rekordných 40 %.

Spoločnosť Counterpoint Research’s sa podelila o svoje stanovisko s portálom MacRumros, v ktorom uviedla, že tento projekt má súvis s plánovanými hodinkami Apple Watch Ultra. Tie by mali v budúcej generácii dostať nový microLED displej. Výskumná spoločnosť uviedla, že hlavnými príčinami zastavenia projektu je pravdepodobne nízka úspešnosť výroby a vysoké náklady.

Čo bude s hodinkami Apple Watch Ultra s microLED displejom? 

Zatiaľ nie je jasné, či si Apple nájde iného dodávateľa, alebo v prípade hodiniek Apple Watch zostane pri súčasných OLED displejoch. Spoločnosť ams OSRAM uviedla, že diskusie so zákazníkom súvisiacim s projektom pokračujú.

To znamená, že hodinky Apple Watch Ultra s displejom microLED ešte nie sú definitívne zrušené a možno sa len odloží ich dátum uvedenia na trh, prípadne sa technológia prenesie do neskoršej generácie tohto produktu.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Pôvodne sa očakávalo, že zariadenie bude uvedené na trh v roku 2025 alebo 2026. Najnovší vývoj udalostí však naznačuje, že sa jeho príchod na trh oddiali.

Predpokladá sa, že Apple intenzívne pracuje na technológii microLED už od roku 2014, kedy kúpil kalifornskú spoločnosť LuxVue. Medzi výhody displejov microLED oproti displejom OLED patrí vyšší jas, lepšia energetická účinnosť a vyšší kontrastný pomer.

Táto technológia je však stále nákladná, čo je aj hlavným problémom projektu prémiových hodiniek novej generácie. Uvidíme, ako tieto komplikácie Apple vyrieši.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 vs Apple Watch Ultra 2: Neurobte chybu pri kúpe

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -