Hodinky Apple Watch predstavujú výborného pomocníka pri tréningu či starostlivosti o zdravie a kondíciu. Nie je však žiadnym tajomstvom, že Apple v prípade pridávania nových funkcií už roky stagnuje a prináša len veľmi málo inovácií. To by sa malo už onedlho zmeniť.

Spoločnosť Apple si nedávno nechala zapísať patentovú prihlášku s názvom „Nositeľné zariadenia so senzormi na meranie potu“ čo naznačuje, že jablkové hodinky by mohli v budúcich generáciách dostať práve túto funkciu. Patent poukazuje na inteligentné hodinky, v ktorých sa nachádzajú elektródy a hybridné senzory na meranie vlhkosti a potu.

Nenechajte sa však zmiasť. Senzory, na ktoré poukazuje nový patent nebudú schopné zaznamenávať a analyzovať pot pri cvičení a aktivite. Budú však sledovať mieru potenia na koži a z toho následne ponúknu rôzne odhadované metriky. Jednou z nich bude množstvo stratenej tekutiny počas jednotlivých časových úsekov.

Apple Watch budú sledovať úhrn potu počas tréningu

Na konci tréningu následne ponúknu porovnanie s inými sledovanými obdobiami a prispôsobia tomu počet spálených kalórií. Vítanou novinkou by mohol byť aj výpočet pitného režimu v závislosti od vypotených tekutín.

Ak sa Apple odhodlá k zahrnutiu tohto senzoru do hodiniek, určite sa ho (aspoň zo začiatku) nedočkáme vo všetkých modeloch Apple Watch. Nové funkcie by sme mohli nájsť v budúcej generácii prémiových Apple Watch Ultra, ktoré ponúkajú pre športovcov väčšie množstvo informácií.
Apple Watch senzor pre meranie potu
Zdroj: Bing AI (úprava redakcie)

Apple chystá aj merač hladiny cukru v krvi

Jablková spoločnosť už niekoľko rokov pracuje na technológii, vďaka ktorej chce priniesť meranie hladiny cukru v krvi. Technológia monitorovania glukózy v krvi určená pre Apple Watch je podľa všetkého ešte niekoľko rokov vzdialená. Za týmto vyjadrením stojí aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa Gurmana sa jej dočkáme najskôr o tri roky.

Apple v posledných mesiacoch dosiahlo veľký pokrok v oblasti neinvazívnej technológie monitorovania glukózy v krvi. Tá umožňuje diabetikom testovať hladinu cukru v krvi bez toho, aby si museli pichať do kože ihlou na vyšetrenie krvi. Systém od Apple zrejme využije fotonický čip, ktorý svieti laserom pod kožu a určuje koncentráciu glukózy v tele.
Apple Watch glucose
Zroj: MacRumors

Apple už tento rok predstaví novú generáciu Apple Watch X, ktoré by mali priniesť okrem dizajnových zmien aj nové funkcie. Či sa nakoniec dočkáme niektorej zo spomínaných vychytávok je však vo hviezdach. Ostáva nám preto iba čakať, aké prekvapenie si kalifornská spoločnosť prichystá.

Prečítajte si tiež  Inteligentné okuliare, prsteň či AirPods s kamerami. Apple chystá revolučné novinky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -