Spoločnosť Apple v posledných mesiacoch posilňuje svoju filmovú a seriálovú platformu Apple TV+ o jeden úspešný film / seriál za druhým. Okrem nového obsahu by však gigant z Cupertina mohol už čoskoro ponúknuť svojim zákazníkom aj úplne novú formu predplatného, ktoré bude síce lacnejšie, no za to otravnejšie. Po vzore konkurenčných streamovacích služieb, ako Netflix alebo Disney+ sa zrejme aj na Apple TV+ dočkáme reklamných spotov.

Podľa portálu Business Insider, Apple nedávno získal nového zamestnanca, skúseného odborníka Josepha Cadyho, ktorý sa špecializoval na reklamu založenú na dátach v spoločnosti NBCUniversal. Cady by mal spolupracovať s Winstonom Crawfordom, ktorý vedie globálny predaj reklamy v Apple a má na starosti platformu Apple TV+. Ich spolupráca by mohla vyústiť až do nového typu predplatného, ktoré bude dostupné za výhodnejšiu cenu.

Apple tiež privítal ďalších nových členov do svojho reklamného tímu, ktorí majú skúsenosti s prácou v spoločnostiach DirecTV a NBCUniversal. Hoci kalifornská spoločnosť zatiaľ oficiálne nepotvrdila plány na vývoj novej verzie predplatného s reklamami, tento krok by mal zmysel, nakoľko dnes je takáto alternatíva prítomná u konkurencie a veľa zákazníkov si ju pochvaľuje. Navyše takýto model predplatného je pre službu teoreticky zaujímavejší aj z monetizačného hľadiska.

Rozhranie aplikácie Apple TV+
Zdroj: Apple

Po zvýšení cien predplatného služby Apple TV+ v októbri minulého roka na 9,99 € / mesačne by cenovo dostupnejšia možnosť s reklamami mohla byť atraktívnou alternatívou.

Už čoskoro by sme sa mali dočkať ďalšej nádielky obsahu, ktorou chce Apple upútať nových potenciálnych divákov, prípadne pritiahnuť používateľov z iných platforiem. Zatiaľ však musíme smutne skonštatovať, že Apple TV+ sa na svoju konkurenciu veľmi nechytá, aj keď sa v službe nachádzajú skutočne kvalitné a zaujímavé snímky.

Ako získať Apple TV+ zadarmo? 

Existujú spôsoby, vďaka ktorým si môžete obsah na platforme Apple TV+ pozrieť zadarmo aj vy. Ak ešte nepatríte medzi predplatiteľov služby, môžete zadarmo získať prístup k týždňovému členstvu. Zaregistrovať sa môžete na tomto odkaze.

Apple naviac ponúka možnosť prístupu ku knižnici Apple TV+ každému majiteľovi nového zariadenia. Ak ste si teda nedávno zaobstarali nový iPhone, Apple TV iPad alebo počítač Mac, v aplikácii Apple TV sa vám zobrazí možnosť trojmesačného členstva zdarma.

Apple TV
Zdroj: SvetApple

Filmy a seriály v rámci služby Apple TV+ môžete pozerať cez aplikáciu Apple TV, ktorá funguje na rôznych zariadeniach vrátane iPhonu, iPadu, Macu, Apple TV 4K, Amazon Fire Stick, Roku, konzolách PlayStation a Xboxu a taktiež na rôznych smart televízoroch.

Ak nevlastníte žiadne Apple zariadenie, filmy je tiež možné pozerať cez webový prehliadač na stránke tv.apple.com. Používatelia Androidu nemajú inú možnosť, ako použiť toto webové rozhranie, pretože zatiaľ neexistuje natívna aplikácia pre systém Android.

Prečítajte si tiež  Veľkofilm Napoleon je na Apple TV+. Natočil ho Ridley Scott a vy si ho môžete pozrieť zadarmo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -