Pripravovaný modelový rad iPhone 15 by mal doraziť s ďalšou zaujímavou novinkou. iPhone novej generácie bude vylepšený o ultraširokopásmový UWB čip, vďaka ktorému bude lepšie spolupracovať s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Za týmto vyjadrením stojí analytik Ming-Chi Kuo, ktorý vo svojom najnovšom tweete hovorí, že Apple aktualizuje procesor UWB, ktorý nazýva U1. Tento krok má byť súčasťou plánu zlepšovať hardvérové špecifikácie s cieľom vytvoriť konkurencieschopnejší ekosystém pre Apple Vision Pro.

Čip U1 sa po prvýkrát objavil ešte v iPhone 11 v roku 2019. Táto nenápadná, no za to veľmi šikovná technológia zabezpečuje niekoľko funkcií založených na lokalizácii, ako je sieť Find My, funkcia Precision Finding, alebo AirDrop.

iPhone 15 bude dokonale integrovaný s Apple Vision Pro

Procesor UWB U1 je tiež súčasťou hodiniek od modelov Apple Watch Series 6, HomePodu mini, HomePodu druhej generácie, sledovacích zariadení AirTag a nabíjacieho puzdra pre AirPods Pro.

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: NotebookCheck

Pri pohľade do budúcnosti Kuo tvrdí, že iPhony budú podporovať Wi-Fi 7, ktoré bude vhodnejšie pre integráciu hardvérových produktov spoločnosti Apple bežiacich v rovnakej lokálnej sieti a poskytne lepší ekosystémový zážitok.

Technológia Wi-Fi 7, ktorá je považovaná za ďalšiu veľkú generáciu vývoja Wi-Fi pripojenia, by mala dosahovať rýchlosť najmenej 30 Gb/s a v maxime by sa mohla dostať až na 40 Gb/s.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité novinky od dátumu predstavenia až po špecifické funkcie a vylepšenia.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro bude zachraňovať životy. Headset môže pomáhať pri operáciách

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -