Apple Vision Pro nemusí ašpirovať iba na status revolúcie v mutlimediálnom svete. Náhlavná súprava od spoločnosti Apple by sa podľa chirurgov mohla postarať o veľký posun aj v medicíne. Zariadenie podobného druhu by totiž mali byť schopné poskytovať životne dôležité údaje počas operácií, čím by celý proces zjednodušili a sprehľadnili.

Apple Vision Pro by vďaka tomu vedel nielen zvýšiť produktivitu na pracovisku, ale aj zachraňovať ľudské životy priamo na operačných sálach. Podľa medicínskej obce by mohol lekárom dať doslova superschopnosti, vďaka ktorým by vedeli predchádzať rôznym komplikáciám počas zákrokov.

Chirurg Rafael Grossmann, ktorý sa špecializuje na robotickú chirurgiu, už má s virtuálnou a rozšírenou realitou skúsenosti. Práve on sa stal prvým lekárom, ktorý naživo vykonal operáciu pomocou okuliarov Google Glass. Rafael verí, že Apple Vision Pro by mohol byť veľkou pomocou počas rôznych operácií, keď sú informácie kritické pre prežitie pacienta.

Apple Vision Pro v úlohe pomocníka pri operáciách

V operačnej sále máte údaje v zmiešanej realite, ktoré vám pomáhajú robiť zákrok v reálnom čase,” povedal Grossmann pre portál WMTV8 o súčasnej technológii zmiešanej reality. Apple Vision Pro podľa neho môže posunúť momentálne schopnosti VR o level vyššie.

Headset Apple Vision Pro
Zdroj: MacRumors

Okrem toho Grossmann naznačuje, že náhlavná súprava od Apple by sa mohla použiť aj na iné účely, ako napríklad na zlepšenie vzťahu medzi lekárom a pacientom. Lekár by mohol mať napríklad digitálneho asistenta, ktorý by robil základné úlohy, ako je písanie poznámok, alebo by poskytoval informácie z pacientových záznamov.

To síce znie veľmi futuristicky, no v konečnom dôsledku by to podľa uľahčilo komunikáciu. Vision Pro je však stále takpovediac „iba v plienkach“, takže podobné úkony ešte budú musieť počkať. Apple ale stavia svoje karty na svet virtuálnej reality a umelej inteligencie, preto sa z tohto súdka iste dočkáme aj ďalších zariadení a noviniek.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sa dočká lacnejšej verzie. Kedy sa dostane na trh?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -