Hodinky Apple Watch sa za uplynulé generácie dočkali pridania hromady užitočných technológií, ktoré ešte viac umocňujú ich nápomocnosť a využitie. Jedna funkcia však doteraz chýba. Apple to chce našťastie zmeniť.

Ak používate viacero Apple zariadení, tak určite oceníte ich dokonalé prepojenie naprieč celým ekosystémom bez ohľadu na to, koľko ich vlastníte. Podobnej podpory sa už čoskoro majú dočkať aj jablkové hodinky.

Podľa nových únikov spoločnosť Apple pracuje na aktualizáciách softvéru, ktoré umožnia párovanie Apple Watch s viacerými zariadeniami. Pripojiť k nim bude možné hneď niekoľko iPhonov či dokonca iPadov a Macov.

Podpora viacerých zariadení sa stane realitou

V súčasnosti je možné hodinky Apple Watch spárovať len s jedným iPhonom. A hoci sa dá prepojiť viacero modelov Apple Watch s tým istým iOS zariadením, opačne to už nefunguje. Okrem toho Apple zatiaľ neponúka žiadne ďalšie možnosti synchronizácie.

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Omar Al-Ghosson / Instagram / tjpinkush (úprava redakcie)

Po spárovaní hodiniek Apple Watch s iPhonom ich možno používať v spojení s iPadom prihláseným na rovnaké Apple ID a sledovať tréningové postupy Apple Fitness+ na obrazovke tabletu.

V prípade počítačov Mac je možné hodinky používať na ich odomykanie, overovanie aplikácií a zobrazovanie hesiel a autorizácií. Tu žiaľ všetky možnosti končia.

Ponuka funkcií v prípade podpory ostatných zariadení by sa mala už čoskoro rozšíriť. Podľa známeho leakera, ktorý vystupuje pod pseudonymom @analyst941 na Twitteri, sa zmeny môžeme dočkať v blízkej budúcnosti.

iPhone už nebude jediným prostriedkom na párovanie

Leaker vo svojom príspevku vysvetľuje, že Apple Watch už nebudú viazané na jeden iPhone. Hodinky bude možné synchronizovať s viacerými iPadmi, Macmi a samozrejme iPhonmi, čím sa výrazne rozšíri spektrum podporovaných funkcií.

Apple Watch s remienkom z Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Ricardo Resende

Žiadne bližšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe, no podľa všetkého by malo ísť o prepojenie na báze iCloudu. S touto možnosťou sa spája aj scenár, že na nastavenie Apple Watch už viac nebude potrebné výhradne iOS zariadenie.

Podľa úniku zatiaľ nie je jasné, kedy sa tejto novinky dočkáme. Apple síce môže prekvapiť a vychytávku zaviesť už tento rok v pripravovaných aktualizáciách, no to je podľa úniku nepravdepodobné. Reálnejším časovým oknom pre príchod tejto funkcie môže byť rok 2024.

Čo poviete na túto zaujímavú vychytávku vy? Podeľte sa s nami o svoj názor v sekcii komentárov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chcel si nabiť iPhone, zatkla ho polícia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -