Apple Watch slúžia ako dokonalý parťák nielen pri cvičení a tréningoch, ale aj ako výborný nástroj na zvýšenie produktivity a šetrenie času. Jablkové hodinky je však možné využívať na celý rad úkonov, ktorými si uľahčíte prácu s ostatnými Apple zariadeniami.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť Apple Watch pre presnejšie meranie tréningov

Ak nedisponujete MacBookom alebo iMacom so zabudovaným senzorom Touch ID v klávesnici, určite oceníte možnosť odomykania Macu pomocou Apple Watch. Veď komu by sa už len chcelo zadávať heslo k počítaču niekoľkokrát denne?

Možnosť odomykania funguje veľmi jednoducho. Ak kliknete do klávesnice alebo pohnete myškou Macu, namiesto okna s prihlasovacími údajmi sa vám počítač automaticky odomkne. To však platí samozrejme iba za predpokladu, že máte na rukách odomknuté Apple Watch a taktiež schválenú funkciu odomykania.

Apple Watch Mac

Takto nastavíte odomykanie Macu na Apple Watch

  1. Kliknite na ikonku  v ľavom hornom rohu na vašom Macu.
  2. Otvorte Systémové nastavenia.
  3. V nastaveniach zvoľte možnosť Bezpečnosť a súkromie.
  4. Prekliknite sa na kartu Všeobecné.
  5. Zaškrtnite možnosť „Odomykať apky a Mac pomocou Apple Watch„.

Ak ste vyššie uvedené body splnili, môžete odomykať váš Mac pomocou Apple Watch. Táto funkcia však neplatí na odomknutie Macu po reštarte alebo opätovnom zapnutí. K tomu je potrebné zadať heslo prvýkrát a následne bude funkcia dostupná.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -