O redizajne pre najlacnejší smartfón z ponuky Apple sa hovorí už dlhé roky. Klasický dizajn s tlačidlom Home Button je na pomery dnešnej doby zastaraný a zdá sa, že konečne si to uvedomuje aj samotný Apple. Štvrtá generácia iPhonu SE sa preto dočká vytúžených inovácií, ktoré budú po vizuálnej stránke atraktívne.

Známy technologický blog 91Mobiles dnes zverejnil sériu CAD renderov, ktoré potvrdzujú údajnú zmenu vizuálu štvrtej generácie iPhonu SE. Únik poukazuje na fakt, že iPhone SE 4 dostane celistvú obrazovku, čím Apple odstrihne ikonické tlačidlo Home Button z celej ponuky svojich smartfónov.

iPhone SE sa po dlhých rokoch dočká redizajnu 

Obrázky ukazujú, že nová generácia sa dočká  6,1″ obrazovky s celoplošným dizajnom a výrezom Notch, v ktorom sa nachádza sústava TrueDepth fotoaparátov pre Face ID.

Prekvapením sú ploché hrany konštrukcie, vďaka ktorým sa smartfón bude podobať novším generáciám iPhonu. Spoločnosť Apple naviac prinesie port USB-C, ktorým nahradí doterajší Lightning.

CAD iPhone SE 4
Zdroj: 91Mobiles
CAD iPhone SE 4
Zdroj: 91Mobiles
CAD iPhone SE 4
Zdroj: 91Mobiles

Nový iPhone SE je podľa tohto úniku 147 mm vysoký, 71,5 mm široký a 7,7 mm hrubý. Tieto rozmery sú takmer totožné s obyčajným iPhonom 14, ktorý Apple uviedol v roku 2022. Nové „SE-čko“ však tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou nedorazí.

CAD iPhone SE 4
Zdroj: 91Mobiles

Spoločnosť Apple predstaví iPhone SE 4. generácie v budúcom roku, čo súhlasí s doterajšími predpokladmi z dodávateľského reťazca. Okrem zmeny vizuálu sa môžeme tešiť aj na nové OLED displeje, ktoré prinesú lepšiu kvalitu obrazu a taktiež dlhšej výdrže batérie.

Uvidíme, aké ďalšie vychytávky prinesie nová generácia cenovo najdostupnejšieho smartfónu od Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4 dostane OLED displej. Najvýhodnejšiu ponuku predložil Samsung

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -