V technologickej komunite sa čoraz častejšie šíria fámy o dizajne nadchádzajúcej 4. generácie iPhonu SE, pričom väčšina špekulácií smeruje k vzhľadu podobnému štandardnému iPhonu 14 s výrezom (notchom) pre Face ID. Objavila sa však nová informácia, o ktorej napísal portál Macrumors. Podľa nej by mohol byť najdostupnejší model v ponuke po dizajnovej stránke ešte atraktívnejší.

Celý rozruch prichádza z tweetu známeho leakera @MajinBuOfficial, ktorý má relatívne dobrú povesť a presnosť únikov. Jeho posledná správa naznačuje, by mohol disponovať aj funkciou Dynamic Island, ktorá sa stala štandardom až minulý rok, keď ju Apple použil v celej sérii smartfónov iPhone 15. Premiéru pri tom zažila v roku 2022, keď išlo o exkluzívnu funkciu pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Zaujímavé je tiež to, že podľa únikov by tento model mohol byť vybavený aj vertikálnym nastavením zadného fotoaparátu pripomínajúcim dizajn, o ktorom sa hovorí v prípade iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus.

iPhone SE 4
Zdroj: X / @MajinBuOfficial / @upintheozone

Pokiaľ to však Apple urobí, stane sa to s tým rozdielom, že táto zostava nebude zahŕňať dva samostatné objektívy fotoaparátu, ale iba jeden rovnako, ako to dnes má iPhone SE 3. generácie.

Celkovo tak bude dizajn vzdialene pripomínať riešenie, ktoré sme poznali na iPhone XR z roku 2018. Jediným rozdielom bude fakt, že šošovky budú umiestnené na obdĺžnikovej platforme.

Informácie treba brať s rezervou 

iPhone SE 4
Zdroj: X / @MajinBuOfficial / @upintheozone

Hoci by predstavenie takéhoto dizajnu dokonalo zapadalo do konceptu spoločnosti Apple, treba myslieť na to, že tieto informácie musíme brať s určitou rezervou. Model SE (Special Edition) vychádzal vždy z iného staršieho modelu a neponúkal žiadne zásadné dizajnové zmeny tak, ako je to avizované v tomto prípade. Veď prvá generácia bola vylepšeným iPhonom 5S a druhá + tretia generácia vychádza z dizajnu iPhonu 8.

Druhým dychom tiež treba dodať, že toto zariadenie je od svojho predstavenia stále relatívne ďaleko. Zahraničné média predpokladajú, že sa na trh dostane až v roku 2025, nakoľko Apple ani nebude mať dôvod uvádzať ho skôr.

To znamená, že firma dnes môže pracovať na viacerých prototypoch s rôznymi funkciami a dizajnom a až o niekoľko mesiacov sa definitívne rozhodne, čo Apple ponúkne svojim zákazníkom.

Každopádne, ak by iPhone SE 4 vyzeral tak, ako na renderoch od @upintheozonektoré môžete vidieť v článku, považovali by sme to za obrovský úspech a spoločnosť Apple by zrejme predstavila must-have základný iPhone. Nechajme sa, ale prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Prečítajte si tiež  Máte problémy s aplikáciou Facebook aj vy? Nie ste sami

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.