Ponuka jablkových smartfónov by sa v budúcom roku mala rozrásť o nového člena, ktorého ocenia hlavne menej nároční používatelia. Dodávatelia displejov pre spoločnosť Apple predložili svoje ponuky na OLED panely, ktoré budú použité v iPhone SE 4. generácie.

iPhone SE 4 dostane OLED displej

Až doteraz boli v cenovo najdostupnejších iPhonoch SE používané vždy iba LCD displeje. To by sa s príchodom novej generácie malo zmeniť. Podľa portálu The Elec začal Apple s prijímaním ponúk na produkciu OLED displejov od dodávateľov tretích strán.

Podľa zdrojov správy sa o návrh najnižšej ceny za OLED panel zaslúžila spoločnosť Samsung. Tá si pýta za jeden panel cca 30 dolárov. Medzi ďalších potenciálnych partnerov patrí spoločnosť BOE, ktorá ponúka panely za cca 35 dolárov a firma Tianma s cenou cca 40 dolárov za kus. Predpokladá sa, že dodávatelia displejov sa snažia získať zákazku na panely už od minulého augusta.

iPhone SE 4
Zdroj: X / @MajinBuOfficial / @upintheozone (úprava redakcie)

Ceny panelov sú oveľa nižšie, ako ceny za OLED displeje, ktoré sa používajú v modelovom rade iPhone 15. Dôvodom je využitie starších komponentov z iPhonu 13 a 14, ktoré Apple zakomponuje do cenovo dostupnejšieho zariadenia.

Vďaka tomuto kroku dodávatelia nebudú musieť investovať do nového výskumu a vývoja, čo sa odzrkadlí na výslednej cene. V tomto smere má Samsung náskok pred svojimi konkurentmi, pretože kórejská firma môže využiť svoje existujúce zásoby OLED panelov pre iPhone 14.

Čo prinesie iPhone SE 4. generácie?

Podľa doterajších leakov a analytických predpokladov bude mať iPhone SE 4 6,1″ OLED displej s rovnakým dizajnom ako iPhone 14. Očakávaný je tiež nárast výdrže batérie. Aj akumulátor má zdediť po zariadení z roku 2022.

Vo výbave nebude chýbať samozrejme ani nový konektor USB-C, lepší kamerový systém či dokonca tlačidlo Action Button, ktorým zatiaľ disponujú iba prémiové modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Apple tiež prejde z Touch ID na Face ID senzor v prednej kamere. Súčasný iPhone SE 3 sa tak stane posledným modelom, v ktorom je dostupné tlačidlo Home Button so snímačom odtlačkov prstov. To, kedy bude smartfón dostupný pre všetkých používateľov zatiaľ nie je známe. Malo by sa tak stať niekedy v roku 2025. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4. generácie môže mať parádny dizajn. Takto má vyzerať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -