Nedávno vydaná aktualizácia watchOS 10.1 sa postarala o pridanie niekoľkých nových funkcií, ktoré sú dostupné pre vybrané modely hodiniek Apple Watch. Okrem toho však rieši aj nepríjemný problém, ktorý súvisel s apkou Počasie.

Možno ste si všimli aj vy, že v predchádzajúcej verzii systému watchOS sa nesprávne načítavali komplikácie počasia na ciferníku, čo vyústilo v nesprávne alebo dokonca žiadne údaje. Spoločnosť Apple sa pozrela na tento problém a v novom update ho nadobro vyriešila.

A aj keď watchOS 10.1 túto nepríjemnosť odstránil, niekoľko používateľov stále hlási problémy. Apple v tomto prípade odporúča znovu nastaviť polohu svojho iPhonu.

Tento krok vykonáte jednoducho cez Nastavenia v časti Zabezpečenie. V tejto kategórii jednoducho zakážete a následne opätovne povolíte prístup apke Počasie k polohe a problém by mal automaticky zmiznúť.

Komplikácia Počasie na Apple Watch
Zdroj: SvetApple

Čo ďalšie prináša aktualizácia watchOS 10.1? 

Update sa v prvom rade zameriava na opravu chýb a nedostatkov a taktiež zlepšuje celkovú stabilitu zariadenia. Aby toho nebolo málo, vďaka watchOS 10.1 budete môcť cez svoje Apple Watch prijímať / odosielať digitálne vizitky alebo kontakty s názvom Name Drop, ktoré debutovali v iOS 17.

Pokiaľ ste si v neposlednom rade kúpili Apple Watch Series 9 alebo Apple Watch Ultra 2, vďaka watchOS 10.1 budete môcť konečne využívať gesto Double Tap, ktoré vám umožní ovládať zariadenie bez toho, aby ste sa dotkli displeja.

Prečítajte si tiež  iOS 17.1 a watchOS 10.1 obsahuje chybu, kvôli ktorej sa vám môže rýchlejšie vybíjať váš iPhone

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -