Stalo sa už v podstate zvykom, že čerstvo po predstavení nových veľkých aktualizácií systému mávajú zariadenia, na ktorých sú softvéry nainštalované rôzne problémy. Niekedy sekajú, nefungujú správne, prípadne sa veľmi rýchlo vybíjajú. No a to je aj prípad iPhonov, ktoré prešli v posledných týždňoch na iOS 17, ktorý je dostupný od 18. septembra.

O tom, že má iOS 17 problémy s príliš rýchlym vybíjaním batérie sme vás informovali v samostatnom článku. Spôsobovať to mohlo nastavovanie systému, ktoré sa musí po každej väčšej aktualizácii opakovať a zvyčajne trvá niekoľko dní. iPhone v tejto chvíli prechádza tisíce súborov, dát a databáz, na základe čoho sa zvyšuje jeho teplota v čase nečinnosti a taktiež to má negatívny dopad na výdrž batérie. Ako sa však zdá, nie je tú plne všetko.

Spoločnosť Apple totiž pred pár hodinami vydala novú beta verziu operačných systémov iOS 17.1 a tiež watchOS 10.1, pri ktorých priznala pomerne nečakanú chybu.

iOS 17.1 a watchOS 10.1 obsahovali chybu. Spôsobovala rýchle vybíjanie batérie pri iPhone

Firma priamo na svojom webe píše, že tent bug mohol spôsobiť rýchlejšie vybíjanie pripojeného iPhonu. Netýkal sa však klasickej verzie watchOS 10 alebo iOS 17, ale len 1. a 2. beta verzie watchOS 10.1, respektíve iOS 17.1.

Technologický gigant však tento problém odhalil až teraz a preto riešenie zakomponoval do tretej beta verzie operačných systémov. Ak teda máte vo svojich zariadeniach vývojársky profil, prípadne operačné systémy testujete ako verejní beta testeri, pre ich bezproblémový chod je potrebné, aby ste si nainštalovali ich najnovšie verzie. V opačných prípadoch môžete mať problémy. Snáď sa nič z toho neprenesie aj do ostrých verzií systémov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro pod paľbou kritiky: Je ťažký a necháva červené odtlačky na čele
Môže ťa zaujímať
- Reklama -