Apple sa už čoskoro začne pripravovať na uvedenie novej generácie iPadov Pro. Budúca generácia s displejmi OLED, prinesie lepšiu kvalitu obrazu a mnoho ďalších noviniek. Gigant z Cupertina plánuje spustiť masovú výrobu už do niekoľkých mesiacov, pričom finálneho zariadenia sa dočkáme v priebehu roka 2024.

O produkciu OLED panelov pre iPad Pro sa postará spoločnosť LG Display, ktorá započne výrobu už vo februári vo svojom závode v Paju. Displeje by mali byť trikrát drahšie ako tie, ktoré sa používajú v iPhonoch, čo by sa malo čiastočne prejaviť aj na cene zariadenia.

Súčasný 11″ iPad Pro má LCD panel, zatiaľ čo 12,9″ model má mini-LED podsvietenie pre vyšší jas a kontrast. Technológia OLED by sa vzdala podsvietenia, čo by prinieslo ešte vyšší kontrast s hlbšou čiernou farbou a nižšiu spotrebu energie.

iPad Pro pomaly ale isto mieri do produkcie

Podľa informácií z dodávateľského reťazca by mal Apple použiť veľmi tenké hybridné displeje OLED, ktoré kombinujú pružné a pevné materiály. To by mohlo znamenať, že ďalšie modely iPadu Pro by mohli byť o niečo tenšie ako ich predchodcovia.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Apple podľa odhadov potrebuje približne 10 miliónov OLED panelov pre iPad v roku 2024. Spoločnosť LG by mala dodávať približne 60 % a o zvyšok by sa mala postarať spoločnosť Samsung, ktorá by sa mala sústrediť iba na 11″ model.

Apple naposledy aktualizoval iPad Pro ešte v októbri 2022, kedy pridal procesor Apple Silicon M2, technológie Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, hover funkciu pre Apple Pencil druhej generácie a podporu pre ProRes video.

Je teda načase, aby sa kalifornská spoločnosť vytasila s ďalším upgradom.

Prečítajte si tiež  iPad sa ešte viac priblíži k MacBooku. Apple chystá dizajnovú novinku pre nový iPad Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -