V kategórii zariadení, ktoré sa už onedlho dočkajú generačnej aktualizácie nechýbajú ani zástupcovia jablkových tabletov. Spoločnosť Apple plánuje uviesť na trh nový iPad Pro spolu s novým príslušenstvom Magic Keyboard, ktoré zariadeniu dodá ešte lepší notebookový vzhľad.

Apple sa chystá aktualizovať klávesnicu Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá bude mať väčší trackpad a bude pôsobiť viac ako MacBook, než súčasný model. Táto informácia je v súlade s dlhodobou snahou spoločnosti o zúženie hraníc medzi systémami iPadOS a macOS. Podľa najnovších predpokladov bude časť okolo klávesnice vyrobená z hliníka, ktorý sa podobá hornému krytu MacBookov.

Táto zmena prinesie nielen luxusnejší vizuál, ale bude takisto funkčnejšia, keďže klávesnica dostane pevnejšiu konštrukciu. Apple vraj chce týmto spôsobom riešiť niektoré problémy súčasnej verzie.

iPad Pro dostane klávesnicu Magic Keyboard s novým dizajnom

Klávesnica si zachová silikónový povrch použitý na aktuálnom modeli a bude mať naďalej iba jeden USB-C port. Všetko však má svoje pre a proti. Nový dizajn s použitím lepších materiálov by mohol znamenať, že Apple zvýši cenu príslušenstva. Nová generácia Magic Keyboard by tak mohla štartovať až za hranicou 369 €.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Aktualizovaná klávesnica Magic Keyboard by sa mala predstaviť spolu s novými modelmi iPadu Pro. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z Bloombergu prejde high-endový tablet najväčšími zmenami od roku 2018. Nové iPady Pro by mali mať čip Apple Silicon M3, displeje OLED a taktiež väčšiu uhlopriečku v zložení 11 a 13″.

Nový iPad Pro a klávesnica Magic Keyboard by sa mali predstaviť na jar, alebo začiatkom leta 2024. Do tej doby by sme sa nemali dočkať žiadnych významnejších zmien v prípade tohto produktového radu. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám spoločnosť Apple napokon ukáže.

Prečítajte si tiež  Apple v septembri predstaví vynovené AirPods . Takúto novinku môžu dostať všetky modely

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -