V spojitosti s novým modelovým radom iPhone 15, ktorý dorazí už na jeseň tohto roku sa hovorí o jednom z najväčších upgradov za posledné dva až tri roky. Okrem pravidelných vylepšení výkonu sa však dočkáme aj niekoľkých zmien, ktoré sa postarajú o odstránenie klasických čŕt týchto zariadení s nahryznutým jablkom v logu.

Okrem charakteristického prepínača hlasitosti a tichého režimu dôjde na ďalšiu zmenu, ktorú možno po prvýkrát pocítime aj na Slovensku či v iných európskych štátoch. Apple zrejme dá posledné zbohom fyzickému slotu pre SIM kartu, ktorý dnes v zariadeniach zaberá zbytočne veľa miesta.

Fungovať budeme v takom prípade výhradne na eSIM kartách.

Klasická SIM-ka dáva svoje posledné zbohom

Téma odstránenia slotu pre štandardné SIM karty je tu prakticky od uvedenia digitálnych kariet. Jablková firma začala s podporou tejto vychytávky už pred piatimi rokmi, konkrétne pri modeloch iPhone XS a XR.

Od tej doby je eSIM stále vyhľadávanejšou formou podpory u operátorov. Apple sa preto pokúša zbaviť „zbytočného“ komponentu a vytvoriť miesto pre ďalšie upgrady na iPhone.

Zdroj: moflix

Podpora digitálnej eSIM so sebou prináša hneď niekoľko pozitív, vrátane jednoduchšieho menenia programov u operátorov, alebo zdieľania údajov naprieč zariadeniami. Reč je napríklad o Apple Watch s funkciou LTE (ktorá bohužiaľ ešte stále nie je oficiálne spustená na Slovensku).

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pre technologického giganta z Cupertina sa takisto jedná o krok, ktorý výrazne pomôže v produkcii. Odstránenie konektora pre SIM kartu jednak ušetrí náklady a tiež zvýši odolnosti zariadenia voči vode.

Kladným aspektom je tiež možnosť pridávania iných vnútorných komponentov na miesto, kde sa predtým nachádzal slot pre kartu.

Loopi Eco CaseReklama

Apple takto funguje už pol roka v USA

Možno, že ste o tom ani nevedeli no v USA sa predáva každý iPhone 14 a iPhone 14 Pro už iba bez SIM karty. Apple na tento systém nabehlo minulý rok, keď si ho chcelo odskúšať pred očakávaným globálnym spustením, ktoré sa môže viazať na iPhone 15.

A ak by vás na záver zaujímalo, ako spoločnosť Apple nahradila SIM kartu v iPhone 14, viac sme sa tejto téme venovali v nasledujúcom článku. Zrejme budete prekvapení.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tejto zmene vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -