Spoločnosť Apple sa v roku 2022 rozhodla pre krok, ktorý bol prekvapením pre mnohých fanúšikov. V iPhone 14 / 14 Pro už nenájdete slot na SIM kartu, ak si ho kúpite na území USA. Technologický gigant ho nahradil čisto elektronickým riešením (e-SIM), s ktorým sa už stretávame dlhšiu dobu. Aký to, ale malo vplyv na hardvér zariadenia?

Je vcelku logické, že keď Apple zaslepilo otvor pre SIM kartu, nepotrebovalo ani zvyšné komponenty, ktoré sa nachádzajú na základnej doske. Problémom je ale to, že akonáhle ich firma odstránila, vo vnútri zariadenia zostala „diera“. No a tú bolo potrebné zaslepiť.

Jednoduché riešenie za pár centov 

Na miesto toho, aby spoločnosť Apple vyvíjala a vyrábala upravenú základnú dosku len pre americký trh použila totožný komponent, aký sa dodáva do celého sveta. Vložila doň ale relatívne lacný prvok, ktorý vás možno pobaví. Vo výsledku jej však ušetril obrovské množstvo peňazí.

iPhone 14 SIM karta
Zdroj: iFixit
iPhone 14 SIM karta
Zdroj: iFixit
iPhone 14 SIM karta
Zdroj: iFixit

Týmto prvkom je malý kúsok čierneho plastu, ktorý je schopný vystužiť vnútornú časť zariadenia tak, aby v nej nič nechýbalo. Plast je pripevnený v otvoroch na základnej doske, ktoré za normálnych okolností slúžia ako slot pre SIM kartu. Apple týmto spôsobom ušetrilo na vývoji, výrobe, logistike a tiež nevyužití komponentu, ktorý sa nachádza v každom inom iPhone 14 po celom svete.

Prečítajte si tiež  Apple sa vysmieva používateľom. iPhone 14 Pro obsahuje niečo, čo nás poriadne sklamalo

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že iPhone s e-SIM je lepším riešením, než štandardná verzia so SIM kartou. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here