Modelový rad iPhone 15 sa nám ukáže už o niekoľko týždňov v septembri na klasickej Keynote. Spoločnosť Samsung, ktorá je hlavným dodávateľom OLED displejov pre Apple, dostala zelenú na spustenie hromadnej výroby zobrazovacích jednotiek pre všetky štyri modely iPhonu.

Samsung Display získal povolenie dnes 1. augusta, čím predstihol svojich súperov LG Display a BOE. LG Display, ktorý má na starosti OLED panely pre obe prémiové verzie, dostal podmienečné schválenie pre menší iPhone 15 Pro, no ešte stále čaká na oficiálne schválenie pre iPhone 15 Pro Max.

Podľa nových únikov budú mať iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max užšie okraje displeja ako ich predchodcovia. iPhone 15 príde tak, ako minulý rok, v štyroch samostatných verziách. Základ budú tvoriť dva lacnejšie modely iPhone 15 (6,1″) a iPhone 15 Plus (6,7″) a za príplatok si budete môcť zaobstarať iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max s rovnakými uhlopriečkami. A aj keď bude dizajn prednej časti podobný, vôbec nebude rovnaký.

Modelový rad iPhone 15 je už v produkcii

Zatiaľ čo základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus ponúkne rovnaké rámčeky, ako iPhone 14, respektíve iPhone 14 Plus, v prípade high-endových modelov 15 Pro a 15 Pro Max budú rámčeky ešte viac zúžené.

Informoval o tom známy leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý sa problematikou spoločnosti Apple zaoberá už dlhé roky.

Zdroj: PhoneArena.com

Nové informácie naznačujú, že Apple pravdepodobne dá prednosť výrobe 6,1″ modelu 15 Pro pred 6,7″ modelom 15 Pro Max. Práve tieto verzie sa totiž najčastejšie stretávajú s problémami vo výrobe.

Napriek tomu je však veľmi pravdepodobné, že Apple nestihne naplniť počet odhadovaných predobjednávok na tento rok. Ponuka bude teda silnejšia ako dopyt a na smartfóny budeme čakať týždne, či v horšom prípade mesiace.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro opravíme jednoduchšie a lacnejšie. Postará sa o to tento prvok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -