Minulý týždeň sa na internete objavili plány spoločnosti Apple, ktoré naznačujú príchod vlastných MicroLED displejov do druhej generácie hodiniek Apple Watch Ultra. Gigant z Cupertina pravdepodobne plánuje zaviesť displejov z vlastnej produkcie aj do iPhonu, iPadu a Macu. Príchod tejto technológie je zatiaľ odhadovaný na rok 2024.

Za toto vyjadrenie sa postavil aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman uviedol, že spoločnosť Apple strávila približne šesť rokov vývojom technológie microLED, ktorá sa stane prvým displejom navrhnutým na mieru samotnou spoločnosťou. Práce vychádzajú z inicatívy produkcie vlastných komponentov, čoho príkladom sú okrem čipov Apple Silicon aj plánované 5G modemy pre iPhony.

- Reklama -

Apple údajne odštartovalo svoj projekt microLED s kódovým označením T159 približne v roku 2017. Displej má ponúknuť lepší jas, reprodukciu farieb a pozorovacie uhly, vďaka čomu bude obraz vyzerať viac realisticky. Jablková firma chce naviac nahradiť časti, ktoré v súčasnosti dodávajú spoločnosti ako Samsung a LG.

Apple Zariadenia MicroLED displej
Zdroj: Apple

Očakáva sa, že po debute v hodinkách Apple Watch Ultra v roku 2024 sa displeje microLED spoločnosti Apple rozšíria najskôr na iPhone. Neskôr by však mal nasledovať aj modelový rad iPadov a počítačov Mac. Dlhodobým plánom spoločnosti Apple je zaviesť displeje microLED do všetkých svojich kľúčových produktov, no vzhľadom na zložitosť technológie v tomto ranom štádiu to môže trvať až desať rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -