Vďaka núdzovému volaniu cez satelitné pripojenie je vďaka iPhonu 14 možné uskutočniť tiesňové volania aj bez signálu. Funkcia bola doposiaľ dostupná len v USA a v Kanade, no teraz sa prvýkrát dostáva aj na starý kontinent. Ako prví si ju budú môcť vyskúšať obyvatelia v Spojenom kráľovstve, Írsku, Francúzsku a Nemecku.

Funkcia SOS satelitného pripojenia, ktorá bola pôvodne spustená v Severnej Amerike zažíva prvú vlnu expanzie. Spoločnosť Apple chce postupne pridávať podporu aj pre ďalšie krajiny. Kedy sa dostane na zoznam podporovaných lokalít Slovensko a Česko je zatiaľ neznáme. Podobne ako v prípade ostatných funkcionalít by sme sa mali tejto vychytávky dočkať v nasledujúcich vlnách.

Ako funguje satelitné volanie na iPhone 14? 

Spoločnosť Apple túto funkciu oznámila ešte počas septembrového podujatia k iPhonu 14 s tým, že pre zákazníkov bude oficiálne spustená v novembri. Ak chcú používatelia túto funkciu využívať, musia mať nainštalovaný systém iOS 16.1alebo novší.

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Po spustení na mieste bez signálu sa funkcia núdzového volania opýta sériu otázok. Tento krok je určený na vyhodnotenie situácie, v ktorej sa používateľ iPhonu nachádza. Následne bude odoslaná textová správa prostredníctvom satelitu do špecializovaného strediska. V ňom sa správy chopí personál vyškolený spoločnosťou Apple, ktorí následne upozorní záchranné zložky.

Súčasťou rozšírenia je aj možnosť informovať priateľov a rodinu o mieste, kde sa používateľ nachádza. Táto funkcia je dostupná vďaka integrácii do siete Find My.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max budú dostupné až v novembri.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here