Nie je žiadnym prekvapením, že odhady týkajúce sa budúcich zariadení od Apple sa kopia z týždňa na týždeň. Podľa nových informácií Apple pracuje na novej technológii, ktorá umožní umiestnenie snímača Face ID pod displejom. S touto novinkou však najskôr dorazí až iPhone 16 koncom budúceho roka.

Spoločnosť Apple plánuje v roku 2024 presunúť komponenty potrebné na overovanie pomocou Face ID priamo pod displej iPhonu. Keď sa nebude používať, kamera TrueDepth pre Face ID nebude pod displejom viditeľná, čím vznikne väčší priestor určený pre plochu obrazovky.

- Reklama -

Otvor v displeji pre prednú kameru zostane na smartfóne zachovaný, no celková plocha displeja sa zväčší. Výrezy v displeji by mali držať rovnakého vizuálu ako v prípade iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max čo naznačuje, že vychytávka bude najprv ostupná iba pre prémiové modely.

Face ID
Zdroj: Apple

Bude sa tak jednať o ďalšiu inováciu displeja, ktorá bude nadväzovať na Dynamic Island zahrnutý v modeloch Pro. Tento interaktívny ostrovček by sa naviac mal stať súčasťou všetkých modelov a to už tento rok. Nová generácia v podaní štvorice modelov iPhone 15 bude totiž vizuálne podobná iPhonu 14 Pro s výrezom Dynamic Island.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -