Zdá sa, že jedna z najinovatívnejších funkcií prémiových verzií iPhonu sa v budúcej generácii dostane aj do nižších modelov. Reč je o interaktívnom ostrovčeku Dynamic Island, ktorý je momentálne dostupný iba pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg plánuje spoločnosť Apple rozšíriť túto funkciu na všetky štyri modely iPhonu 15.

Prečítajte si tiež  Zlé správy: iPhone 15 nedostane jedno z najočakávanejších vylepšení roka 2023

Gurman vo svojom najnovšom príspevku uvádza, že rad iPhone 15 ponúkne rovnaké štyri veľkosti obrazovky ako rad iPhone 14. Zákazníci tak môžu očakávať dva 6,1″ a dva 6,7″ verzie. Novinkou má byť aj premenovanie najvyššieho modelu po vzore prémiových hodiniek na iPhone 15 Ultra.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Dynamic Island nemusí byť výsadou Pro verzií

Dynamický Island je oblasť nachádzajúca sa vo vrchnej časti obrazovky, ktorá nahradila kontroverzný Notch. Za pomoci softvéru sa mení do rôznych tvarov a veľkostí pre živé aktivity, systémové upozornenia a ďalšie informácie.

Odhady naznačujú, že táto vychytávka bude súčasťou aj základného modelu iPhone 15 a väčšej verzie iPhone 15 Plus.

iPhone 14 Pro Dynamic Island
Zdroj: YouTube / MKBHD​

Okrem Gurmana sa k tomuto tvrdeniu prikláňa aj analytik displejov Ross Young. Pokiaľ sa Apple k tomuto scenáru uchýli, bude tomu tak z dôvodu posúvania medzigeneračných rozdielov. Naposledy sme sa väčších zmien v prípade základných modelov dočkali pri prechode z iPhonu 11 na iPhone 12.

Okrem Dynamic Islandu sa však môžeme tešiť aj na ďalšiu novinku. Ako už iste viete, Apple bude kvôli tlaku nútený presedlať na nový konektor nabíjania a všetky štyri modely iPhonu 15 tak dostanú port USB-C. Nový univerzálny štandard nabíjania a ponúkne vyššiu rýchlosť prenosu dát ako Lightning.

iPhone 14 / 14 Pro Dynamic Island (nový notch)
Zdroj: Apple

V budúcich iPhonoch nebude chýbať ani nový kamerový systém, či výkonnejší čip A17 Bionic, ktorý sa však nemusí dostať do všetkých modelových verzií. Nová generácia by mala doraziť aj s ďalšími zaujímavými zmenami, o ktorých si môžete prečítať v nasledujúcom článku z našej redakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -