Jablková spoločnosť sa chce v rámci nadchádzajúcich systémových aktualizácií zamerať aj na svoju hudobnú platformu Apple Music. V systémoch iOS 18 a macOS 15 bude aplikácia na prehrávanie hudby obsahovať niekoľko noviniek, ako napríklad inteligentnejšie prechody medzi skladbami.

Táto nová funkcia, nazvaná “Smart Song Transitions”, má vylepšiť súčasnú možnosť crossfade, ktorá sa používa pri prechode z jednej skladby na druhú. Používateľom služby Apple Music bude vďaka novej funkcii umožnené nastaviť si trvanie prechodu medzi skladbami od 1 až do 12 sekúnd.

V súčasnej podobe crossfade preklenuje medzeru medzi skladbami tým, že postupne znižuje hlasitosť končiacej skladby a zároveň zvyšuje hlasitosť novej skladby. Tým vytvára plynulý prechod bez toho, aby hudba prestala úplne hrať.

Apple Music dostane niekoľko vylepšení v iOS 18

Okrem toho Apple pracuje aj na ďalších zaujímavých funkciách. Jednou z nich bude zatiaľ neznáma vychytávka “Passthrough”, ktorá bude dostupná pre Apple Music a QuickTime Player. Bližšie informácie o tom, čo táto funkcia prinesie však zatiaľ nie sú dostupné.

Apple Music iOS 17
Zdroj: Macrumors

Apple pracuje aj na novom internom projekte s názvom “Spatial Gaming”, ktorý by mal súvisieť s priestorovým zvukom a technológiou Dolby Atmos v hrách.

Zatiaľ však nie je isté, či bude táto novinka dostupná iba pre zážitky, ktoré sú súčasťou balíka Apple Arcade, alebo ju spoločnosť sprístupní aj pre ostatné tituly. Je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Viac by sme sa o novom systéme iOS 18 mali dozvedieť už 10. júna, kedy prebehne očakávaná konferencia WWDC 2024.

Práve počas tohoto eventu chce gigant z Cupertina predstaviť umelú inteligenciu, ktorá sa objaví v nadchádzajúcich aktualizáciách jablkového ekosystému.

Prečítajte si tiež  iOS 18 dostane "proaktívnu" umelú inteligenciu. Toto budete milovať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -