Spoločnosť Sony zažila minulý týždeň obrovský pokles hodnoty akcií. Dôvodom bolo zverejnenie finančnej správy, ktorá nesplnila očakávania. Konzola PlayStation 5 sa nepredávala tak dobre, ako sa predpokladalo, čo viedlo k nižším ziskom. Japonský gigant chce vyvodiť niekoľko dôsledkov, ktoré sa hernej komunite určite nebudú páčiť.

Sony chce vzhľadom na neželané finančné výsledky odložiť niektoré exkluzívne tituly pre PS5. Ako Informuje Levelup, Pokles predaja sa môže zdať ako niečo, s čím firmy bojujú pomerne často, no podľa najnovších informácií mali nedávne výsledky veľký dopad na hodnotu spoločnosti. Podľa detailov hodnota spoločnosti Sony klesla po zverejnení finančnej správy o 10 miliárd dolárov.

Spoločnosť už skôr znížila svoju prognózu predaja za doterajšie obdobie z 25 miliónov na 21 miliónov predaných kusov PS5. Ani to sa však nepodarilo splniť. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo je teraz PS5 „slim“ vo výhodných zľavách. Verzia s Blu-Ray mechanikou nestojí 549 €, ale po kliknutí na tento odkaz ju získate už za 474,9 €. Treba však podotknúť, že táto akcia môže byť časovo obmedzená a preto ak máte záujem, mali by ste sa s nákupom poponáhľať.

Konzolu PlayStation 5 čakajú ťažké časy

Opisovaný scenár zapríčinil maximálny pokles hodnoty akcií spoločnosti Sony až o 8,4 % a na burze skončila s poklesom o 6,5 %. Marža spoločnosti sa počas posledných štyroch rokov pohybovala medzi 12 % a 13 %, teraz sa však ustálila iba na 6 %. Analytici preto nie sú veľmi optimistickí ani do budúcna a očakávajú, že tento dopad môže zasiahnuť PlayStation ako také.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Spoločnosť Sony sa podľa prieskumu dostala na jednu z najhorších úrovní za posledné desaťročie. Paradoxom je, že pôvodne sa mali jej čísla zvýšiť vďaka službe PlayStation Plus, rýchlosti digitálneho predaja a ďalším faktorom.

Hiroki Totoki, nový prezident spoločnosti Sony Interactive Entertainment, nedávno hovoril o budúcnosti značky, pričom vyjadril aj určité obavy. Firma sa podľa neho môže zlepšiť vo viacerých oblastiach aby optimalizovala spôsob, akým míňa peniaze a plánuje vydávanie hier vo svojich štúdiách.

Je teda viac než pravdepodobné, že PlayStation čaká zmena. Ako sa to prejaví na hernom obsahu či na budúcich generáciách konzoly je však zatiaľ neznáme.

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 je extrémne populárne: Predaje Xboxu sa naň absolútne nechytajú

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -