Apple nám po prvýkrát ukáže nový systém iOS 18 až začiatkom leta počas konferencie WWDC 2024, no do tej doby spoločnosť čaká veľa práce. Vývojárov preto určite nepoteší fakt, že gigant z Cupertina dočasne pozastavil vývoj tejto aktualizácie.

Okrem systému iOS 18 sa pozastavenie týka aj všetkých ostatných aktualizácií vrátane macOS 15, watchOS 11 a tvOS 18, ktoré prídu v budúcom roku. Dôvodom má byť sústredenie sa na opravu chýb v budúcich verziách softvéru. Zamestnanci boli minulý týždeň upozornení na prestávku vo vývoji, pričom inžinieri dostali pokyn aby sa venovali vylepšeniu kvality a výkonu softvéru.

S touto správou vyrukoval vo svojom príspevku analytik Mark Gurman z Bloombergu, ktorý dodal, že šéf softvéru spoločnosti Apple Craig Federighi sa snaží v posledných rokoch zabezpečiť, aby sa softvérové chyby odstraňovali vo väčšej miere ešte pred spustením systému.

Z dlhodobého pozorovania však treba skonštatovať, že sa mu to celkom nedarí. Systémy sú z roka na rok komplikovanejšie a chyby sa kopia jedna cez druhú.

Systém iOS 18 aj napriek pozastaveniu dorazí včas

Pri nadchádzajúcich aktualizáciách systému tím softvérových inžinierov pod vedením Federighiho detegoval príliš veľa chýb, ktoré neboli odhalené pri internom testovaní. To následne spôsobilo omeškanie a napokon aj zastavenie vývoja s cieľom riešenia problémov.

Prečítajte si tiež  Apple prinesie revolúciu v podobe vlastnej umelej inteligencie. Siri AI dorazí už budúci rok v iOS 18

Spoločnosť Apple minulý mesiac dokončila prvé verzie s označením “M1” pre iOS 18, iPadOS 18 a macOS 15. Okrem systémov novej generácie si Apple dal krátku prestávku aj v práci na iOS 17.4, ktorý by mal byť vydaný v marci budúceho roka.

Vzhľadom na to, že práce na budúcom softvéri boli pozastavené len na týždeň, neočakáva sa v budúcom roku žiadne oneskorenie.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -