Spoločnosť Apple sa postarala o vydanie prvej beta verzie systémov iOS 17.5 a iPadOS 17.5, ktoré by mali doraziť v ostrej aktualizácii už o niekoľko týždňov. Dvojica nových systémov iOS a iPadOS je momentálne v štádiu vývojárskeho testovania, no široká verejnosť by sa mala dočkať už onedlho.

Hoci väčšina noviniek iOS 17 bola predstavená už v minulom roku, Apple sa neustále snaží svoj systém vylepšovať a vychytávať v ňom muchy. Pripravovaná verzia iOS 17.5 prinesie novinky, ktoré sa budú týkať najmä používateľov na území Európskej únie.

Čo prináša prvá beta verzia systému iOS 17.5? 

Systém ponúkne nové možnosť distribúcie aplikácií aj mimo virtuálneho obchodu App Store, keďže Apple so systémom iOS 17.4 otvoril svoj ekosystém aj pre obchody tretích strán. Vývojári budú mať možnosť ponúkať svoje aplikácie na stiahnutie priamo zo svojich webových stránok.

zmeny v aktualizácii iOS 17.5
Zdroj: MacRumors

Okrem pridania spôsobu sťahovania aplikácií sa v novej beta verzii nachádza aj novinka pre aplikáciu Podcasty. Jej widget pre domovskú obrazovku sa po novom farebne prispôsobí schéme konkrétneho podcastu.

Doposiaľ bol widget stále sfarbený do fialova, podobne ako ikona natívnej aplikácie. Po novom však bude meniť farbu v závislosti od prehrávaného obsahu.

iOS 17.5 tiež odomyká možnosť sťahovania apiek mimo App Store priamo z webových stránok vývojárov. Fungovať to, ale bude len pre používateľov, ktorí žijú v Európskej únii. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

iOS 17.5 má aj svoje chyby 

Prvá beta verzia iOS 17.5 žiaľ priniesla aj niekoľko chýb, ako napríklad chýbajúce názvy v menu batérie. Namiesto možností v rámci optimalizácie nabíjania sa teraz nachádzajú neprepísané kódy, ktoré môžu pôsobiť zmätočne. Ide však o drobnú chybu, ktorú Apple opraví ešte v rámci beta testovania.

Viac by sme sa o systéme mali dozvedieť v nadchádzajúcich beta verziách, ktorých bude hneď niekoľko. Následne Apple poskytne aktualizáciu pre všetkých používateľov. Hoci update nemá presný dátum vydania, predbežné odhady poukazujú na prelom apríla a mája. Je teda jasné, že na aktualizáciu dlho čakať nebudeme.

Prečítajte si tiež  Siri sa naučí konečne po slovensky: Apple predstavil revolučnú umelú inteligenciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -