Už niekoľko mesiacov sa hovorí, že spoločnosť Apple v rámci operačného systému iOS 18 použije rôzne prvky umelej inteligencie. Pred pár dňami sa šepkalo o tom, že firma za týmto účelom rokuje so spoločnosťami Google (Gemini), OpenAI (ChatGPT) či dokonca s čínskym gigantom Baidu. Dnes však môžeme tieto správy jednoznačne vyvrátiť.

Apple si totiž na dnešný deň pripravil pre svojich zákazníkov veľké prekvapenie a formou tlačovej správy predstavil svoju vlastnú umelú inteligenciu s názvom Ajax, ktorá bude okrem vstavaných apiek a rôznych systémových funkcií integrovaná aj priamo do hlasového asistenta Siri.

Obrovskou výhodou tejto technológie je jej vyspelý jazykový model. Apple nenechal nič na náhodou a vďaka tejto novinke sa naučí hlasový asistent Siri obrovské množstvo nových jazykov. Nechýba medzi nimi slovenčina ani čeština.

Jednoduchšia komunikácia s iPhonom vďaka AI

iOS 18 iPhone
Zdroj: Unsplash / Abhijeet Barak (úprava redakcie)

Vďaka tejto novinke sa budete môcť tešiť na jednoduchšiu komunikáciu s vašim iPhonom a väčšiu využiteľnosť Siri v rámci bežných, každodenných úloh.

Táto technológia má byť dostupná s nadchádzajúcou beta verziou iS 17.5, na ktorú sme až podozrivo dlho čakali. Teraz už je zrejmé prečo. Treba však upozorniť, že AI tu bude fungovať len vo vývojárskych betách a k dispozícii budú len vylepšenia na úrovni Siri. Zvyšku noviniek sa dočkáme na WWDC 2024, kde nám Apple predstaví iOS 18.

A pokiaľ ste sa dočítali až sem, verte, že aj my by sme boli radi za takéto novinky. Žiaľ, dnes je 1. apríl a tak sa budete musieť zmieriť s tým, že sme vás trochu nachytali. Každopádne AI do iOS 18 vo zväčšenej miere určite príde. Nemyslíme si však, že sa už podarí naučiť Siri po slovensky. Apple to nedokázal posledných trinásť rokov a tak by šlo skôr o zázrak. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple spustila predobjednávky na iPhone SE 3 a ďalšie produkty aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -