Od predstavenia prvej náhlavnej súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu z portfólia jablkovej firmy prešlo už pár týždňov. Dnes sa spoločnosť Apple rozhodla vydať prvú beta verziu softvéru visionOS 1.0 Developer Beta.

Beta verzia prichádza v čase, keď Apple oznámilo spustenie vývojárskej sady softvéru visionOS (SDK), ktorá umožní vývojárom tretích strán vytvárať a prispôsobovať aplikácie pre náhlavnú súpravu Vision Pro.

SDK pre Apple Vision Pro je dostupný cez Xcode 15 beta 2 a hoci vývojári zatiaľ nemajú prístup k samotnej náhlavnej súprave Vision Pro, Apple začne od budúceho mesiaca umožňovať externé testovanie.

Dostať sa k headsetu Apple Vision Pro bude veľmi náročné

Ak si myslíte, že VR/AR Headset bude môcť testovať hocikto, musíme vás sklamať. Spoločnosť Apple plánuje v júli otvoriť vývojárske laboratóriá na testovanie iba vo vybraných krajinách. Niektorí vývojári však budú môcť požiadať o vývojárske súpravy na testovanie aplikácií.

Používateľské rozhranie visionos
Zdroj: Apple

Momentálne si systém visionOS 1.0 môžu do vývojárskych headsetov stiahnuť iba zamestnanci spoločnosti Apple. Behom nasledujúcich mesiacov budú testované ako interné funkcie a natívne aplikácie, tak aj možnosti rozhrania pre existujúce programy tretích strán.

V ďalšej fáze by sme sa mali dočkať beta testovania, ktoré bude rozšírené aj pre širšie rady developerov. Výnimkou v porovnaní s ostatnými jablkovými systémami bude fakt, že visionOS sa tak skoro nedočká otvorenej bety. Dôvodom je veľmi limitovaná výroba v prvej vlne produkcie, keďže predaj náhlavnej súpravy bude extrémne obmedzený.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Pre toto bude iPhone 15 najlepší spoločník pre headset Apple Vision Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here