Spoločnosť Apple odhalí novú aktualizáciu iOS 18 už na budúci týždeň počas konferencie WWDC 2024. Gigant z Cupertina sľubuje najrevolučnejší update v histórii iPhonov, k čomu majú prispieť hlavne prvky generatívnej AI. Noviniek však bude oveľa viac. Podľa viacerých zdrojov sa dočkáme aj vychytávky v podobe textových efektov pre správy v aplikácii iMessage.

Momentálne je možné posielať iMessages s bublinovými efektmi alebo efektmi na celú obrazovku. Používatelia si medzi sebou môžu posielať správy s neviditeľným atramentom alebo konfetami, čo sa Apple pokúsi posunúť ešte o úroveň vyššie. Nová aktualizácia ponúkne textové efekty, ktoré umožnia animovať jednotlivé slová a vety v správe.

iPhone si začne rozumieť s Androidom

Keďže aplikácia Správy má v systéme iOS 18 získať podporu RCS, je možné, že textové efekty budú fungovať aj so zelenými bublinami. Novinku by si v takom prípade mohli užiť aj používatelia smartfónov s operačným systémom Android.

Spoločnosť Apple by nmala popri textových efektoch pridať aj možnosti formátovania tučným písmom, kurzívou a podčiarknutím. Niečo podobné ponúka konkurenčný WhatsApp a ako to používať sa dočítate v našom návode.

Beeper Mini android ios imessage
Zdroj: YouTube / 9to5Mac (úprava redakcie)

Okrem textových efektov a podpory RCS získa aplikácia Správy v systéme iOS 18 údajne aj nástroj na automatické dopĺňanie textu. Ten by mal byť poháňaný umelou inteligenciou a ponúknuť rýchlejšie a intuitívnejšie odpisovanie na správy.

Rovnako ako iMessage, aj RCS ponúka fotografie a videá vo vyššom rozlíšení, zvukové správy, indikátory písania, potvrdenia o prečítaní, možnosť posielať správy cez sieť Wi-Fi a lepšiu funkcionalitu pre skupinové chaty.

Čakanie sa teda už čoskoro skončí a rozdiely medzi modrými a zelenými bublinami by sa mohli stať minulosťou. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  iOS 18 či macOS 15 dostanú novú apku Nastavenia

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -