Nie je žiadne tajomstvo, že medzi iOS a Android používateľmi sú obrovské rozdiely. V niektorých častiach sveta sa dokonca majitelia Androidov stretávajú s posmeškami a sú šikanovaní len za to, že nevlastnia iPhone. Ak vás zaujíma, aký je toho typický znak, tak sú to modré a zelené textové bubliny, ktoré odlišujú, či píšete SMS, alebo iMessage.

Pokiaľ používate iMessage, komunikujete prostredníctvom end-to-end šifrovaných modrých správ cez internet. Hoci Apple potvrdil, že na budúci rok zavedie podporu RCS, takže podobným spôsobom bude možné z iPhonu komunikovať aj s Androidom, firma zároveň dodala, že ak budete komunikovať s osobou vlastniacou druhú platformu, vaša konverzácia zostane zelená rovnako, ako dnes pri odosielaní SMS správ.

Existujú však vývojári, ktorí sa to snažia zmeniť a preto na trh prichádzajú stále nové aplikácie, ako napríklad Beeper mini, ktoré sú schopné pridať modré textové bubliny aj na Android.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Problém je však v tom, že spôsob, akým to robia nie je podľa Apple bezpečný a preto ho minimálne v prípade spomenutej apky pred pár dňami zatrhol. Tvorcovia sa, ale nevzdali a teraz podľa portálu TechCrunch prichádzajú s riešením.

Hoci už nefunguje tak, ako predtým a celý proces aktivácie účtu je o niečo komplikovanejší, keď ním používatelia Android zariadenia prejdú, mal by fungovať úplne bez problémov.

Ako funguje nová verzia Beeper mini 

Zdroj: Beeper Mini

Pokiaľ ste doposiaľ používali aplikáciu Beeper mini, určite si pamätáte, že na prihlásenie vám stačilo vaše telefónne číslo.

To je dnes už minulosťou, nakoľko po novom sa treba registrovať pomocou iCloud e-mailovej adresy, ktorú si vytvoríte na oficiálnych stránkach spoločnosti Apple.

Dobrou správou je tiež to, že aplikácia už nestojí cca 2 eurá mesačne, ale pre používateľov je úplne zadarmo. Vývojári sa týmto spôsobom rozhodli dať ľuďom záväzok, že kým nebude fungovať stopercentne, nebudú si za ňu nič účtovať.

Celý softvér je s výnimkou iného fungovania rovnaký, ako predtým. Prostredie aplikácie sa veľmi nezmenilo a Beeper mini aj naďalej ponúka plnohodnotné koncové šifrovanie.

Ak ste u teda používali a zamrzelo vás, že ju Apple stopol, opäť v tom môžete pokračovať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple ohlásila ďalšiu udalosť na 8. marca. Čo nám prinesie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.