Apple už začiatkom budúceho týždňa predstaví nové aktualizácie pre svoje operačné systémy. Najočakávanejšou novinkou bude bez pochýb umelá inteligencia, ktorou chce Apple konkurovať tým najväčším hráčom na trhu. Okrem toho sa však môžeme tešiť aj na poriadnu dávku redizajnu, ktorý sa dotkne používateľského rozhrania či viacerých vstavaných apiek.

Nadchádzajúce updaty iOS 18, iPadOS 18 a macOS 15 dostanú zmeny, ktoré majú za cieľ zjednodušiť a zlepšiť používateľské rozhranie aplikácie Nastavenia. Tieto informácie potvrdil analytik Mark Gurman z Bloombergu, v jednom zo svojich najnovších príspevkov na sieti X. V ňom zdôraznil, že hoci ide o menšie úpravy, môžu mať veľký vplyv na celkový používateľský zážitok.

Apple chystá zmenu pre Nastavenia, vyhľadávanie aj Siri

V rámci aktualizácií sa očakáva, že aplikácia Nastavenia na iPhonoch, iPadoch a Macoch dostane nové a prehľadnejšie rozloženie, ktoré uľahčí navigáciu a vyhľadávanie.

Podľa odhadov by malo ísť o kľúčovú zmenu, keďže v minulosti používatelia čelili problémom s vyhľadávaním, kde im niekedy nevychádzali žiadne alebo nesprávne výsledky.

Ikony pre iPhone iOS 18
Zdroj: MacRumors, Unsplash / Aditya Chinchure (úprava redakcie)

Systémové nadstavby prinesú tiež významné aktualizácie pre Spotlight vyhľadávanie v celom systéme. Nebude chýbať ani prepracovaná verzia Siri, ktorá by mala byť schopná ovládať všetky funkcie v aplikáciách.

Tieto zmeny by mali uľahčiť prístup k menej zjavným nastaveniam a funkciám.

Systémové Nastavenia na Macu budú oveľa prehľadnejšie

Veľkej dávky zmien sa dočkajú aj počítače Mac. Podľa predchádzajúcich správ Apple plánuje v macOS 15 prepracovať Systémové nastavenia na macOS, čo by malo byť najväčšou zmenou od aktualizácie aplikácie Nastavenia v macOS Ventura.

Nové usporiadanie ponúk a používateľských rozhraní by malo odrážať prioritu a dôležitosť jednotlivých nastavení.

V rámci týchto zmien sa kategórie Upozornenia a Zvuk presunú nižšie v zozname nastavení, zatiaľ čo Všeobecné nastavenia sa posunú vyššie.

Tapety a Displeje budú spojené s Všeobecnými nastaveniami a položky Súkromie a Zabezpečenie sa spoja s Touch ID a Heslom. Tieto zmeny sa možno javia iba ako maličkosti, no Apple tvrdí, že výrazne dopomôžu k jednoduchšej a rýchlejšej práci so systémom.

aktualizácia macOS 15
Zdroj: MacRumors

Apple plánuje predstaviť nástroje umelej inteligencie na svojej konferencii WWDC 2024, ktorá sa bude konať 10. júna. Práve počas tohto eventu uvidíme iOS 18 po boku ostatných systémových aktualizácií, ktoré otvoria dvere AI pre jablkové zariadenia.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v iOS 18 bude dostupná len na týchto iPhonoch

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -