Apple už čoskoro uvedie novú systémovú aktualizáciu macOS Sonoma, ktorá sa momentálne ešte stále nachádza v beta verzii. V tomto systéme spoločnosť Apple pridáva nové možnosti tapiet a šetričov obrazovky, ktoré sú podobné tým, ktoré sa nachádzajú v Apple TV.

V najnovšej beta verzii macOS Sonoma je na výber viac ako 100 nových leteckých videí. Tie sú rozdelené do kategórií, medzi ktoré patria Krajina, Mestská krajina, Podvodný svet alebo Planéta Zem. Niektoré z nich sú prevzaté priamo z tvOS a ukazujú rôzne miesta po celom svete zachytené pomocou dronov, podvodných kamier a taktiež nechýbajú ani obľúbené snímky z Medzinárodnej vesmírnej stanice.

Pred poslednou beta verziou macOS bolo v každej kategórii len niekoľko možností, no teraz je ich omnoho viac. Apple ponúka 47 krajinných videí vrátane niektorých, ktoré predstavujú kalifornskú oblasť Sonoma, po ktorej je macOS Sonoma pomenovaný. Okrem toho nájdeme aj ďalšie tapety a fotografie, ktoré poznáme zo spomínaného tvOS.

S macOS Sonoma váš počítač ožije farbami

K dispozícii je aj 21 podvodných videí a 22 videí zobrazujúcich rôzne kúty Zeme spolu s možnosťami náhodného prezerania všetkých leteckých videí. Nechýba ani možnosť výberu náhodného prezerania z konkrétnych kategórií.

Nové pozadie v macOS Sonoma
Zdroj: Twitter / Aaronp613

Apple má k dispozícii aj rad animovaných videí, ktoré majú sú vykreslené v abstraktnejšej forme umenia. V macOS Sonoma fungujú šetriče obrazovky podobne ako v Apple TV.

Zaujímavou vychytávkou je napríklad prebudenie Macu zo spánku, kedy sa šetrič obrazovky spomalí a po prihlásení sa plynule zmení na nehybný obrázok na pracovnej ploche.

Nové pozadie v macOS Sonoma
Zdroj: Twitter / Aaronp613

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Obnovenie dát z Macu bude s macOS Sonoma oveľa jednoduchšie. Systém prinesie túto novinku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -