Napriek tomu, že sa o Apple Headsete hovorí až prehnane často, stále sa jedná o veľkú neznámu. Jedno z najočakávanejších zariadení od jablkovej firmy by sa však malo predstaviť ož o niekoľko mesiacov.

V jednej z posledných epizód relácie The MacRumors Show sa objavil profesionálny dizajnér Marcus Kane, ktorý priblížil vizuál náhlavnej súpravy pre virtuálnu a zmiešanú realitu od Apple.

Apple Headset dostane špičkový dizajn

Marcus je priemyselný dizajnér a konzultant UX, ktorý denne používa náhlavné súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu na podporu pracovných postupov. Nedávno sa v kooperácii YouTuberom Davidom Lewisom postaral o vypracovanie famózne vyzerajúcich renderov.

Koncept Apple náhlavná súprava
Zdroj: Marcus Kane / MacRumors Show

Ako už možno viete, jadro dizajnu by malo vychádzať z prvkov niekoľkých zariadení od Apple. Čelenka držiaca súpravu okolo hlavy bude veľmi podobná dizajnu remienkov pre Apple Watch, zatiaľ čo rámy samotného headsetu budú vychádzať z hrán posledných generácií iPhonu.

Celé zariadenie tak perfektne zapasuje do koncepčného portfólia giganta z Cupertina, ktorý si od tohoto produktu sľubuje naozaj mnoho. Apple by totiž v budúcnosti chcelo nahradiť iPhony práve obdobnými produktami.

Prečítajte si tiež  Operačný systém realityOS pre VR headset je takmer hotový. Potvrdzujú to uniknuté úryvky zdrojového kódu

Spoločnosť Apple podľa všetkého plánuje oznámiť svoj dlho avizovaný AR/VR Headset počas konferencie WWDC 2023. Tá sa uskutoční 5. júna, pričom operačný systém xrOS pre headset má byť zlatým klincom programu.

Čo ďalšie môžeme očakávať na WWDC 2023? 

Okrem náhlavnej súpravy by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo.

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov s logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Prečítajte si tiež  VR Headset môže byť hanbou pre Apple. Obavy z jeho predstavenia majú aj samotní zamestnanci

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -