Aukčná sieň RR Auction tento týždeň v rámci kolekcie „Steve Jobs Revolution“ predáva viacero vzácnych predmetov súvisiacich s týmto novátorom vrátane šeku, ktorý podpísal pred skoro päťdesiatimi rokmi spolu so Stevom Wozniakom. Téme sa venoval portál Macrumors.

Šek spoločnosti „Apple Computer Company“ s dátumom 15. júla 1976 je vystavený na spoločnosť Kierulff Electronics a na sumu 3 430 USD. Šek bol vystavený v tom istom mesiaci, keď Wozniak predviedol prvý prototyp Apple-1 v spoločnosti Homebrew Computer Company v kalifornskom Palo Alto.

Na aukčnej stránke sa uvádza, že na základe dátumu bol šek pravdepodobne použitý na zaplatenie súčiastok použitých pri zostavovaní druhej série počítačov Apple-1. Doteraz bolo za šek ponúknutých viac ako 23 000 USD, pričom ďalšia ponuka je stanovená na 25 000 USD. Aukcia sa má skončiť až 17. marca, takže finálna čiastka môže byť ešte ďaleko vyššia.

Šek je súčasťou tematického predaja, ktorého cieľom je sledovať históriu osobných počítačov prostredníctvom dokumentov a predmetov. K dispozícii sú prototypy a rané exempláre počítačových myší, ktoré vytvoril Doug Engelbart, prototypy Pongu zo zbierky jeho tvorcu Allana Alcorna a originálne zariadenia spoločnosti Apple.

Spolu so šekom sa do aukcie dostali aj tieto predmety súvisiace so Stevom Jobsom: 

  • Ročenka, ktorú podpísal Steve Jobs.
  • Fotografie Jobsa ako študenta prvého ročníka vysokej školy.
  • Žiadosť o zamestnanie v Atari podpísaná Stevom Jobsom (hodnota sa odhaduje na viac ako 300 000 $).
  • Vizitky Steva Jobsa a ďalšie podpísané spomienkové predmety.
Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -