O tom, že obchodovanie s Apple akciami (AAPL) sa naozaj oplatí vie aj samotný riaditeľ spoločnosti Tim Cook. Jej hlavný predstaviteľ predal v tomto týždni približne 200 000 akcií, čo predstavuje hodnotu okolo 32 miliónov dolárov. Po zaplatení daní sa jeho zisk z predaja ustálil na sume viac ako 16 miliónov dolárov.

Podľa dokumentov zverejnených Komisiou pre cenné papiere a burzy USA Cook uskutočnil predaj na základe predom stanoveného obchodného plánu. Ten bol stanovený ešte v novembri 2022 podľa pravidla 10b5-1. Toto pravidlo poskytuje ochranu proti obvineniam z obchodovania na základe vnútorných informácií.

Cena akcií, ktoré Cook predal, sa pohybovala medzi 168,255 a 169,195 dolárov za akciu. Tieto akcie boli pôvodne pridelené Cookovi ako súčasť odmeňovacieho programu založeného na výkonnosti v Apple. Poprední predstavitelia spoločnosti sú často odmeňovaní práve takouto formou.

Tim Cook Apple Logo
Zdroj: Midjourney

Z nedávnych podaní vyplýva, že Cook stále vlastní viac ako 3 milióny akcií Apple. V minulosti potvrdil, že plánuje venovať väčšinu svojho majetku na charitatívne účely.

Je známe, že v tejto fáze svojej profesionálnej kariéry je Cook považovaný za člena klubu miliardárov. Aj keď hodnota nedávno predaných akcií predstavuje iba zlomok z jeho zárobkov, takémuto balíku by sa určite potešil každý.

Prečítajte si tiež  Toľkoto zarába Tim Cook, šéf spoločnosti Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.