Hoci je nový modelový rad iPhone 15 ešte niekoľko mesiacov vzdialený, na povrch vychádzajú stále nové zistenia. Podľa technologického analytika Jeffa Pua budú mať prémiové verzie iPhone 15 Pro a 15 Pro Max (resp Ultra) niekoľko nových funkcií, ktoré sa v prípade jablkových telefónov ukážu vôbec po prvýkrát.

V novej správe pre investičnú spoločnosť Haitong International Securities, Pu načrtol svoje očakávania týkajúce sa radu iPhone 15. Modely sa predstavia v nesledujúcom veľkostnom zložení:

- Reklama -
  • 6,1″ iPhone 15
  • 6,7″ iPhone 15 Plus
  • 6,1″ iPhone 15 Pro
  • 6,7″ iPhone 15 Pro Max (Ultra) 
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

V prípade prémiových verzií by sme sa mali dočkať titánového rámu, ktorý ponúkne oveľa lepšiu ochranu pre konštrukciu telefónu. Novinkou majú byť aj polovodičové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, ktoré poskytnú haptickú odozvu. O túto novinku sa postarajú dva dodatočné Taptic Engines. Zmenou bude aj veľkosť RAM pamäte, ktorá sa povýši z 6GB na 8GB.

O všetkých týchto troch funkciách už pre modely iPhone 15 Pro hovorili aj iné zdroje, ako napríklad leaker ShrimpApplePro alebo známy analytik Ming-Chi Kuo. Nová správa preto doterajšie odhady len umocňuje.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Pu v správe taktiež uvádza, že prémiové modely iPhone 15 Pro budú poháňané čipom A17 Bionic vyrobeným 3 nm procesom spoločnosti TSMC, zatiaľ čo základné verzie ostanú pri  čipe A16 Bionic. Všetky štyri modely budú disponovať portom USB-C a modemom Snapdragon X70 od spoločnosti Qualcomm pre 5G a LTE pripojenie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -