To, že spoločnosť Apple vie ako si získať a udržať svojich zákazníkov je známy fakt. Používatelia iPhonu sú verní svojej značke a len málo z nich prechádza na Android. Naopak, používatelia Androidu sú čoraz viac zvedaví na iPhone a vo veľkom ho začínajú skúšať. Potvrdil to najnovší výskum,

Dôvodov na prechod ku konkurencii je mnoho. Či už ide o zvedavosť alebo funkcie, ktoré jedna z platforiem neponúka, prípadne výdrž batérie. Rovnako sa nedávno ukázalo, že majitelia Androidov majú problémy so spoľahlivosťou svojich zariadení. Misky váh sú preto v tejto kategórii naklonené na stranu jablkovej spoločnosti.

Skúmaním trendov v jednotlivých rokoch sa zaoberá viacero výskumných firiem, ktoré následne prinášajú zaujímavé prehľady a prieskumy. Najnovším prídavkom do tohto súdka je správa od Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), kde sa odborníci pozreli na to, ako sa menia preferencie používateľov smartfónov v priebehu času.

Apple je v zákazníckej vernosti neohrozenou jednotkou

Z prieskumu vyplýva, že viac ako 90 % používateľov zostáva pri svojom operačnom systéme, keď si kupujú nový smartfón. Avšak systém iOS má o trochu lepšiu mieru vernosti na úrovni 94 %, zatiaľ čo systém Android skončil na úrovni 91 %.

Apple a Android porovnanie obľúbenosti
Zdroj: Cirpapple

Zaujímavejšie je to, odkiaľ prichádzajú noví používatelia oboch systémov. Z nameraných údajov vyplýva, že spoločnosť spoločnosť Apple je lepšia v tom, aby presvedčila používateľov konkurencie, aby prešli na iPhone. Androidu sa v tomto aspekte až tak dobre nedarí.

V priebehu posledného roka sa 14 % používateľov, ktorí predtým používali smartfón so systémom Android rozhodli pre iPhone. Na druhej strane len 4 % používateľov iOS prešli na systém Android. To je pomerne výrazný rozdiel.

Apple a Android porovnanie obľúbenosti
Zdroj: CirpApple

Menej ako 5 % kupujúcich na oboch platformách tvorili zákazníci, ktorí prešli z iných operačných systémov, zákazníci so staršími telefónmi alebo ľudia, ktorí si kúpili svoj prvý smartfón.

To znamená, že hoci oba operačné systémy majú silnú lojalitu zákazníkov, iPhone je v tomto smere jasným víťazom.

Ako ste na tom vy? Ste používateľom systému iOS alebo Android? Podeľte sa s nami o svoje názory a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Zásadná inovácia: Základný iPhone 15 má dostať inováciu z modelov 14 Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -