Každý máme vlastnú preferenciu a pri mobilných zariadeniach nejde o žiadnu výnimku. Na svete sú skrátka dva typy ľudí, tí čo používajú iOS a potom tí, ktorí majú Android. Ako sa však zdá, priaznivci podstatne väčšej platformy postupne prechádzajú na iPhone od Apple. Portál Androidauthority teraz zverejnil niekoľko dôvodov prečo.

Dáta vychádzajú zo správy, o ktorú sa postarala analytická spoločnosť Consumer Intelligence Research (CIRP). Tá sa podrobne venuje dôvodom, prečo ľudia v posledných rokoch stále viac opúšťajú operačný systém Android a stávajú sa vernými platforme iOS. Možno budete prekvapení, no hlavný dôvod tohto trendu je vcelku prostý.

Ľudia mali so svojimi Android zriadeniami problémy a preto sa rozhodli vyskúšať niečo, čo by malo byť spoľahlivejšie. Uviedlo to až 53 % respondentov.

Nebudeme si klamať, ani iPhone nie je dokonalý, no keďže Apple vyrába v podstate len tento smartfón, dokáže ho navrhnúť a skonštruovať tak, aby sa vyhol veľký problémom.

A keď už náhodou k niečomu takémuto dôjde, firma automaticky zavádza bezplatné výmenné programy, v rámci ktorých je chybný diel nahradený, alebo zariadenie vymenené za nový, respektíve repasovaný kus. Väčšinou to funguje aj po uplynutí záručnej doby.

Túžia ľudia po iOS kvôli iMessage? 

iMessage pre Android nebude. Apple ho nechce
Zdroj: Unsplash / Denny Müller

Dlhodobo sa tiež hovorí, že používatelia Androidu chcú komunikovať prostredníctvom iMessage so svojimi blízkymi a priateľmi. Dokonca sa v minulosti objavili nepochopiteľné vyhlásenia útočiace na spoločnosť Apple, ktoré tvrdili, že systém modrých a zelených bublín v rámci chatu v aplikácii Správy šikanuje majiteľov zariadení s operačným systémom Android.

CIRP ale dospel k názoru, že iMessage zďaleka nie je pre ľudí takým lákadlom na výmenu platformy, ako by sa mohlo zdať. Kategória prepojenia s komunitou (kde je iMessage zaradený) dosiahla v rámci prieskumu len 6 %. A to je v podstate najmenej spomedzi všetkých ostatných dôvodov na výmenu.

Ďalšie dôvody 

Samsung Galaxy S23 vs iPhone 14
Zdroj: YouTube / George Lock

Druhým najväčším dôvodom, prečo ľudia prechádzajú z Androiudu na iOS sú prekvapivo funkcie zariadenia. Až 26 % ľudí uviedlo, že sa im páči výbava iPhonu vrátane kvalitného fotoaparátu či intuitívneho a veľmi jednoduchého používateľského rozhrania.

Ďalej až 15 % ľudí tvrdí, že na iPhone prešli kvôli jeho cene. Kedysi drahé a nedostupné zariadenie dnes môžete získať za rozumné peniaze. Nemusíte si totiž automaticky kupovať nový iPhone 14, ktorý sa aj po zľave predáva za cca 770 €.

Stále je tu síce starší, no technologicky aj dizajnovo nabitý iPhone 12, ktorý sa dá na Slovensku kúpiť od cca 580 €. A to už sa veľmi nelíši od zariadení s Androidom, ktoré radíme do strednej triedy.

Prečítajte si tiež  Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov.

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi banner reklama
REKLAMA

Uvidíme, ako bude tento trend pokračovať, no aj nedávny výskum ukázal, že zo šiestich najpredávanejších smartfónov na svete za cenu nad 500 $, mala spoločnosť Apple obsadených až päť priečok. Z TOP 15 to bola skoro polovica.

Napokon už iba prikladáme článok, v ktorom sme sa venovali tajomstvu úspechu iPhonu. To, prečo sa tomuto zariadenia tak darí vlastne nie je žiadna veda.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste prešli na iPhone z Androidu aj vy, prípadne zvažujete opačnú cestu. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here