Modelový rad iPhone 15 sľubuje poriadnu nádielku vylepšení a nových funkcií. Významnejších noviniek by sa však nemali dočkať iba prémiové modely 15 Pro a 15 Pro Max, ako tomu bolo za posledné roky.

Okrem Dynamic Islandu, ktorý sa pravdepodobne dostane aj na základné verzie, si pre nás Apple pripraví ešte jednu vychytávku. Gigant z Cupertina by mal rozšíriť podporu 48 Mpx fotoaparátu v rade iPhone 14 Pro a ponúknuť ho aj v ostatných modeloch iPhone 15.

Podľa informácií portálu IT Home má spoločnosť Sony, ktorá dodáva fotoaparáty pre Apple, problémy s výrobou kvôli zvýšenému dopytu po 48 Mpx fotoaparátoch. S týmto problémom má pomôcť jeden z najväčších dodávateľov jablkovej spoločnosti, ktorým je TSMC.

Dôvodom zaostávania vo výrobe má byť fakt, že spoločnosť Apple plánuje úplnú aktualizáciu na 48 Mpx fotoaparát pre celý rad iPhone 15. Ocenia to najmä používatelia, ktorí radi zachytávajú zábery v tej najvyššej možnej kvalite.

Základné iPhony si výrazne polepšia

Nový 48 Mpx fotoaparát je špeciálny tým, že používa technológiu pixel binning, ktorá kombinuje štyri pixely do jedného väčšieho. To zlepšuje kvalitu fotografií pri slabom osvetlení a v horších podmienkach spojených s viditeľnosťou.

Zároveň to umožňuje štandardne fotiť do klasického rozlíšenia 12 Mpx, ktoré stačí snáď 99 % používateľom. 48 Mpx zábery sú síce super, no úžitok z vyššieho rozlíšenia ocení len málokto. Tieto fotky sú navyše aj neporovnateľne väčšie. Jeden záber môže mať aj 70 MB!

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: NotebookCheck

Spoločnosť TSMC by mala vyrábať fotodiódy a logické dosky pre fotoaparáty Sony. Do prác na jednotlivých komponentoch sa majú podľa všetkého zapojiť aj iní dodávatelia, čo naznačuje, že základný iPhone 15 a 15 Max sa naozaj dočkajú vylepšenia kamerového systému.

Ak vás zaujímajú novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Apple ponúka almužnu: Hrozí, že iPhone 15 nebude mať kto vyrábať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -