Očakávaná náhlavná súprava Apple Vision Pro dorazí na police predajní už o dva dni. Podľa portálu MacRumors, ktorý disponuje informáciami o predajných štatistikách Apple, sa spoločnosti doteraz podarilo predať až 200 000 kusov zariadenia. Spoločnosť Apple spustila predobjednávky na Vision Pro 19. januára, takže už viac ako 10 dní je náhlavná súprava dostupná na trhu v USA.

Známy analytik Ming-Chi Kuo minulý pondelok uviedol, že spoločnosť Apple počas prvého víkendu predobjednávok predala približne 160 000 až 180 000 kusov Vision Pro. Z týchto údajov sa zdá, že záujem v ostatných dňoch sa mierne znížil. Opačný scenár by však mal nastať už v piatok, kedy sa zariadenie začne predávať v kamenných predajniach.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Predaj súpravy Vision Pro je veľkým otáznikom

Náhlavné súpravy Vision Pro, ktoré mali byť doručené domov v deň ich uvedenia na trh, sa vyčerpali v priebehu niekoľkých hodín. Neskôr nasledovali aj možnosti osobného odberu v obchode, takže nie je prekvapujúce, že záujem o náhlavnú súpravu trochu opadol po počiatočnej vlne.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Postupné vydávanie recenzií na Vision Pro v médiách by však mohlo stimulovať ďalší predaj. Okrem toho sa pravdepodobne zvýši aj počet nákupov, keď sa reálni spotrebitelia podelia o svoje zážitky a skúsenosti s VR/AR headsetom.

Aj táto téma má však odvrátenú stranu, ktorou je jej cena. Dopyt po zariadení Vision Pro by mohol rýchlo poklesnúť, keďže je určený pre úzky segment trhu. Náhlavná súprava stojí 3 500 dolárov bez dane, čo si veľa spotrebiteľov nemôže dovoliť.

Predpokladá sa, že Apple vyrobí v nasledujúcom období asi pol milióna náhlavných súprav, no ešte sa uvidí, koľko sa ich skutočne predá.

Prečítajte si tiež  Rozbitá súprava Apple Vision Pro? Oprava je neuveriteľne drahá

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -