Spoločnosť Apple sa postarala o zverejnenie technických špecifikácií súpravy Apple Vision Pro, ktorej predobjednávky odštartovali minulý týždeň. Okrem toho sa na verejnosť dostali aj informácie týkajúce sa servisu a cien za opravy zariadenia. V niektorých prípadoch dosahujú servisné zásahy až 70 % hodnoty samotného headsetu.

Kalifornská spoločnosť postupne zverejňuje čoraz viac informácií o súprave Vision Pro, ako napríklad ceny rôznych verzií a doplnkových komponentov. Apple tiež oznámil cenu poistky AppleCare, ktorá je 499 dolárov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Servis headsetu Apple Vision Pro nebude lacnou záležitosťou

Používatelia, ktorí si zakúpia poistku AppleCare výrazne ušetria na servisných nákladoch. Počas platnosti poistky AppleCare môžu majitelia využiť koľko servisných prípadov potrebujú, no má to jeden háčik. Každý z nich bude účtovaný sumou 299 dolárov.

Bez ochrany AppleCare sú však všetky servisné náklady pochopiteľne vyššie. Apple rozlišuje servis Apple Vision Pro do dvoch skupín a to na “Prasknuté predné sklo zariadenia” a „ostatné opravy„.

Servis Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Servis prasknutého predného skla bude podľa odhadov stáť 799 dolárov. Ak sa vám zdá táto cenovka prestrelená, podržte sa. Predpokladané poškodenie iného typu, ktoré sa bude týkať interných komponentov sa odhaduje na 2 399 dolárov.

To však nie je všetko. Stránka týkajúca sa servisu Apple Vision Pro má aj osobitnú časť o výmene batérie. Batéria súpravy bude vymenená za zatiaľ nezverejnený poplatok. Záruka sa logcky nebude vzťahovať na batérie, ktoré sa opotrebujú normálnym používaním.

Je zaujímavé, že výmena batérie nie je zaradená do zoznamu ostatných typov servisu a Apple neuvádza ani poplatok za túto službu. Spoločnosť však ponúka batériu ako súčasť svojej pôvodnej ponuky doplnkov Apple Vision Pro, kde je možné ju zakúpiť za 199 dolárov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sa nebude dať skoro vôbec používať mimo USA. Apple zverejnilo obmedzenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -