Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg dnes oznámil uvedenie Meta Quest Pro, novej náhlavnej súpravy pre zmiešanú realitu za 1500 dolárov, ktorej cieľom je „vytvoriť metaverse“. Meta Quest Pro má niekoľko funkcií, o ktorých sa hovorí v súvislosti s náhlavnou súpravou AR/VR od spoločnosti Apple, ktorej uvedenie na trh očakávame na budúci rok.

Prečítajte si tiež  Apple vyrobí v roku 2022 len malé množstvo AR / VR Headsetov. Dôvodom bude vysoká cena

Headset pre zmiešanú realitu zahŕňa rozšírenú aj virtuálnu realitu a je vybavený „palacinkovými šošovkami„, vďaka ktorým je elegantný a zároveň ponúka vysoké rozlíšenie. Aj spoločnosť Apple vraj používa tieto šošovky pre tenký a ľahký dizajn, o čom by sme sa mali presvedčiť už v nadchádzajúcich mesiacoch.

Hlavný konkurent pre headset od Apple

Meta Quest Pro má na zadnej strane zakrivenú batériu pre ergonomickejšie nosenie a používa kamery s vysokým rozlíšením, ktoré zachytávajú 4× viac pixelov ako predchádzajúca generácia Meta Quest 2. Používa však displeje LCD, zatiaľ čo náhlavná súprava Apple údajne používa kvalitnejšie obrazovky micro OLED.

Headset Meta Quest Pro
Zdroj: Meta

Headset spoločnosti Apple má údajne viac ako tucet kamier na funkcie, ako sledovanie očí, priestorová detekcia, detekcia výrazu a detekcia pokožky. Spoločnosť Meta  však v niektorých z týchto funkcií predbieha Apple. Meta Quest Pro má 10 snímačov s vysokým rozlíšením na sledovanie očí, pričom tvorcovia tvrdia, že dokáže zachytiť prirodzené výrazy tváre a previesť ich na virtuálneho avatara.

Podľa firmy Meta zmiešaná realita umožní kombinovať fyzický svet s virtuálnym. S headsetom teda bude možné nastaviť a prispôsobiť si virtuálny pracovný priestor a zároveň používať fyzickú klávesnicu a myš. Okrem toho sa môžeme tešiť na rôzne aplikácie či hry, ktoré budú vďaka interaktívnym prvkom skutočným zážitkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here