Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na svojom novom AR / VR Headsete, ktorý by mal prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Zariadenie dostane špičkové technológie a takisto vysokú cenovku. Známy analytik Ming-Chi Kuo teraz prezradil svoje očakávania od tohto zariadenia. Podľa jeho zistení bude objem výroby počas prvého roka predaja len pomerne nízky. Vysvetliť sa to však bude dať vysokou cenou.

Aby sme boli presnejší, Apple chce v roku 2023 predať zhruba 1,5 milióna Headsetov, čo sa síce javí ako veľké číslo, no nie pri pohľade na tohto technologického giganta. Dôvodom menšieho objemu výroby však bude cena, ktorá by mohla štartovať až nad hranicou 2000 $.

AR / VR zariadenie budú zo začiatku kupovať predovšetkým vývojári, ktorí na ňom začnú pripravovať aplikácie pre úplne novú platformu. Tá by mohla byť základom aj pre inteligentné okuliare, ktoré prídu na trh neskôr – no už teraz sú vo vývoji.

Výkonný procesor a 12 kamier 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od Apple
Zdroj: Antonio De Rosa

Čo sa týka výkonu, ten by mal byť relatívne vysoký. Kuo sa domnieva, že Apple použije podobný procesor ako čip M1 Pro, ktorý môžeme poznať z MacBooku Pro alebo Macu Studio. Zabezpečovať by mal plynulý chod celého headsetu ako aj displejov.

Tie by mali byť vo vnútri zariadenia rovno dva, pričom každý má mať rozlíšenie až na úrovni 8K. Aj preto Apple začne v roku 2022 ponúkať iPhone 14 Pro, ktorého kamery zvládnu zaznamenávať video v takejto vysokej kvalite. Človek tak bude mať verný zážitok z každého aspektu rozšírenej reality.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Okrem toho sa zákazníci môžu tešiť aj na 12 kamier, ktoré budú sledovať okolie a pohyb používatelia či dokonca jeho očí. Zariadenie zrejme príde na trh začiatkom roka 2023, pričom sa očakáva, že Apple preň predstaví aj vlastný operačný systém postavený na základoch macOS a iOS. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.